RSSВерсія для друку
ВРУ прийняла закон щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби
31.03.2020

В Україні застосування лікарських засобів регулюється наступними Законами України:

-        «Основи законодавства про охорону здоров’я» (ст. 14-1, ст.44);

-        «Про лікарські засоби» (ст.ст. 7-9, ст.17);

-        «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я».

Таким чином, застосування лікарських засобів у медичній практиці є найбільш виправданим з позиції доказовості їх ефективності та безпеки для препаратів, що зареєстровані в установленому порядку у відповідності до вимог Директиви 2001/83/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 6 листопада 2001 року, із змінами. Достатньо виправданим є застосування лікарських засобів в клінічних випробуваннях за умови їх офіційного затвердження згідно вимог законодавства. Особливо з урахуванням того факту, що стан пацієнта в клінічних дослідженнях моніторується значно ретельніше, ніж в рутинній практиці.

Проте загальноприйняті гармонізовані регуляторні підходи не завжди дають відповіді на всі виклики, перед якими опиняється медична практика. Важливим, а, іноді і критичним, питанням стосовно забезпечення населення необхідними лікарськими засобами є відсутність на ринку України лікарських засобів, що мають достатню доказову базу їх ефективності та безпеки.

Особливо гостро це питання стоїть у періоди епідемій, коли наявність ліків для всіх, хто потребує профілактики та лікування, є запорукою успішного подолання ситуації.

Детальніше: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68473

28.12.2020.

Завершено роботу над Дорожньою картою з впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у 2021-2022 роках

Міністерство охорони здоров’я спільно з українськими...
28.12.2020.

416 нових автомобілів екстреної медичної допомоги буде закуплено для регіонів України

МОЗ доручило ДП «Медичні закупівлі України» укласти...
28.12.2020.

МОЗ не буде ініціювати скасування жорсткого карантину

Міністерство охорони здоров’я України, незважаючи на...