RSSВерсія для друку
Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію знято
13.05.2019

Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 міс, для яких кір особливо небезпечний. Такі зміни внесені Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 23 квітня 2019 р. № 958 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 р. № 442/33413.

Щеплення для дорослих

Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі віком до 30 років, які контактували із хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Втім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає.

Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку. Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

  • контактували із хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 год);
  • не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
  • за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо одного щеплення проти кору для формування імунітету.

Щеплення для дітей віком від 6 міс

За Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 міс. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До 12 міс дитину має захищати колективний імунітет (якщо принаймні 95% населення вакциновані). В умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір у зв’язку з недостатнім рівнем вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.

Відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 міс (до 6 міс вакцину КПК не застосовують). У цьому разі така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: у 12 міс (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Важливо: інтервал між щепленнями має бути не менше 1 міс.

Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень.

Зробити щеплення можна у комунальному закладі охорони здоров’я, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медичних закладах та у лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Усі області України повністю забезпечені вакцинами, закупленими за державний кошт, за Календарем щеплень. Кожен пацієнт може онлайн перевірити наявність вакцин в області у таблиці за цим посиланням. У разі, якщо лікар закладу відмовляє у вакцинації, необхідно звернутися для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участю головного лікаря, слід звертатися у місцевий департамент охорони здоров’я.

Джерело-https://www.umj.com.ua/article/142041/vikovi-obmezhennya-na-bezoplatnu-vaktsinatsiyu-znyato

 

28.11.2019.

Кабінет міністрів України ухвалив низку постанов та розпоряджень, необхідних для запуску другого етапу трансформації системи охорони здоров'я

Сьогодні, 27 листопада, Кабінет міністрів України ...
27.11.2019.

У Львівській області визначили мережу лікарень інтенсивного лікування

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка...
27.11.2019.

Збереження здоров’я дітей – один із головних пріоритетів уряду

Міністр охорони здоров‘я України Зоряна Скалецька...
28.11.2019.

Прес-реліз міжнародного круглого столу

22 листопада 2019 р. відбувся міжнародний круглий стіл...
28.11.2019.

Круглий стіл «Забезпечення та захист прав дітей, народжених у програмах сурогатного материнства»

Шановні колеги!  Запрошуємо прийняти участь у...
11.09.2019.

Актуальні питання клінічної та виробничої трансфузіології

12-13 вересня 2019 р. у м. Харкові відбудеться...