RSSВерсія для друку
НСЗУ та МОЗ України презентували зміни в охороні здоров’я
13.05.2019

8 травня 2019 р. на засіданні Кабінету Міністрів Україні в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олег Петренко презентували результати трансформації системи охорони здоров’я і подальші етапи змін.

З початку минулого року Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розпочало розбудову нової системи охорони здоров’я, в центрі якої — людина і всі питання її здоров’я. «У відносини між пацієнтами та лікарями повертається довіра, професійність та гідність. Це — результати змін, які ми бачимо вже зараз», — підкреслила У. Супрун.

За півтора року трансформації системи охорони здоров’я:

«Статус лікаря первинки зростає. Українські терапевти, педіатри і сімейні лікарі почали отримувати достойну зарплату в легальному полі. За 9 місяців роботи НСЗУ виплатила медичним закладам за обслуговування пацієнтів 8,9 млрд грн.», — наголосив голова НСЗУ О. Петренко.

Як розвиватиметься система охорони здоров’я

У 2019 р. МОЗ України презентує перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині. Гарантований пакет — це послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога. Це базовий набір життєво необхідних медичних послуг, які затверджуватиме восени 2019 р. Верховна Рада України разом із Державним бюджетом на 2020 рік.

Щоб з 2020 р. запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, аби восени 2019 р. всі заклади спеціалізованої допомоги уклали договори з НСЗУ. Для цього вони повинні автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Це все реалістичні завдання, які первинка успішно виконала. Тож це можливо й на рівні спеціалізованої допомоги.

Джерело-https://www.umj.com.ua/article/142077/nszu-ta-moz-ukrayini-prezentuvali-zmini-v-ohoroni-zdorov-ya

01.06.2020.

Міжнародний день захисту прав дітей

День захисту дітей був заснований у 1949 році за...
29.05.2020.

Які категорії працівників старше 60 років можуть виходити на роботу під час карантину

Постанова уряду про адаптивний карантин передбачає, що...
26.05.2020.

240 млн грн, щоб лікарні виплатили медикам зарплати

Міністерство охорони здоров’я ініціювало перерозподіл...