RSSВерсія для друку
Аптечним закладам рекомендовано утриматися від розміщення дієтичних добавок і ліків на одній вітрині
19.04.2019

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) виявило непоодинокі випадки розміщення в аптечних закладах, зокрема на одних вітринах, полицях, стелажах тощо дієтичних добавок поряд з лікарськими засобами, тобто без відокремлення одних від інших, що може помилково вказувати на їх однорідність.

«Оскільки лікарський засіб та дієтична добавка — різні за своїми властивостями, їх сумісне розміщення на вітринах в аптечних закладах може призводити до введення в оману споживачів», — повідомляють у територіальному відділенні АМКУ.

Перебуваючи в аптечному закладі, пересічний споживач не завжди має можливість без звернення до фармацевтичного працівника ознайомитися з інформацією щодо приналежності товару до лікарських засобів чи харчових продуктів внаслідок відсутності вказівки на вид товару (лікарський засіб або дієтична добавка) та/або віддаленості розміщення товару.

З огляду на вищезазначене, 17 квітня 2019 р. адміністративною колегією відділення були надані обов’язкові для розгляду рекомендації 34 суб’єктам господарювання (таблиця), які провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утриматися від вчинення дій щодо розміщення дієтичних добавок поряд з лікарськими засобами на одній вітрині, полиці та/або стелажі, що може призвести до введення в оману споживачів, та отримання неправомірних переваг у конкуренції.

Про результати розгляду вказаних рекомендацій суб’єкти господарювання мають повідомити відділення у 20-денний строк з дня їх отримання.

Джерело- https://www.apteka.ua/article/498587

18.07.2019.

Опубліковано проекти вимог до надання гарантованих послуг за програмою медичних гарантій

У 2020 р. на виконання Закону України «Про державні...
18.07.2019.

Справи медиків: небезпечні тенденції та належна законодавча регуляція

Основними проблемами, які на сьогодні привертають...
17.07.2019.

Уряд врегулював питання відшкодування вартості препаратів, відпущених до 31 березня

На урядовому порталі оприлюднено постанову...
05.06.2019.

Міжнародний день захисту дітей

Представники ГО "Фундація медичного права та...