RSSВерсія для друку
Черговий номер журналу "Медичне право"
31.10.2019

Вийшов друком 24 номер науково-практичного журналу "Медичне право".

У цьому номері Вашій увазі представлено різні доктринальні грані: від сурогатного материнства, біологічних матеріалів як складової біобанків до відповідальності за неналежне виконання професійних обов’язків лікарем під час пологів, що потягнуло тяжкі наслідки.

Продовжуємо плекати інтерес та розвивати національний інститут медичного нейтралітету, відтак, публікуємо міжнародні новели в цьому напрямі, а саме Резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Усталеною в рубриках є судова практика, як Європейського суду з прав людини, так і національних судових інстанцій. Справа «Коста і Паван проти Італії» розкриває позицію ЄвроСуду щодо доступу до преімплантаційної генетичної діагностики, особливостей захисту ембріона, генетичних тестів. Європейський суд встановив, що прагнення заявників народити дитину, на яку не впливатиме генетичне захворювання, здоровими носіями якого вони є, і використовувати для цього допоміжні репродуктивні технології та преімплантаційну генетичну діагностику, підпадає під захист ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки цей вибір є формою вираження їхнього приватного і сімейного життя. Національна практика не менш цікава, адже Верховний Суд все частіше вирішує спірні правовідносини у сфері надання медичної допомоги, закладаючи, зокрема, стандарт домірності розміру моральної шкоди.

Долучайтесь до співпраці над матеріалами для журналу.

28.11.2019.

Кабінет міністрів України ухвалив низку постанов та розпоряджень, необхідних для запуску другого етапу трансформації системи охорони здоров'я

Сьогодні, 27 листопада, Кабінет міністрів України ...
27.11.2019.

У Львівській області визначили мережу лікарень інтенсивного лікування

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка...
27.11.2019.

Збереження здоров’я дітей – один із головних пріоритетів уряду

Міністр охорони здоров‘я України Зоряна Скалецька...
28.11.2019.

Прес-реліз міжнародного круглого столу

22 листопада 2019 р. відбувся міжнародний круглий стіл...
28.11.2019.

Круглий стіл «Забезпечення та захист прав дітей, народжених у програмах сурогатного материнства»

Шановні колеги!  Запрошуємо прийняти участь у...