RSSВерсія для друку
№ 2а-0870/644/11 від 17 березня 2011 р. Запорізький окружний адміністративний суд про визнання бездіяльності протиправною)
Назва справи
№  2а-0870/644/11  від 17 березня 2011 р. Запорізький окружний адміністративний суд
Фабула
Обставини справи

             01.07.2009 позивач направив претензію стосовно порушення конституційного права на освіту, а також порушення положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дошкільний навчальний заклад» від 12.03.2003 № 305 завідуючому навчального закладу та відповідачу 1, в якій просив допустити ОСОБА_4 до занять у навчальному закладі без наявності повного переліку щеплень, перевести ОСОБА_4 з повного режиму на короткотривалий режим перебування у навчальному закладі, а саме – з 8.30 до 9.00 – строком на один місяць (з початку допуску до занять), з 8.30 до 9.30 у другий місяць (з початку допуску до занять), з 8.30 до 10.00 – починаючи з третього місяця (з початку допуску до занять), а також забезпечити позивачу та батьку ОСОБА_4 фізичний допуск у групу, де проходить навчально-виховальний процес, як учасників навчально-виховного процесу у відповідності до п. 33 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 305 від 12.03.2003 (далі – Положення про дошкільний навчальний заклад). Листом від 27.07.2009 відповідач 1 у відповідь на претензію від 01.07.2009 повідомив позивача про те, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Згідно з п.п. 4, 14 Положення про дошкільний навчальний заклад дошкільний навчальний заклад діє на підставі статуту, який затверджується засновником (власником) за погодженням з відповідним органом управління освітою. Режим роботи дошкільного навчального закладу встановлюється його засновником (власником) за погодженням з відповідними органами управління освітою та охорони здоров’я. Пунктами 28 і 29 цього Положення встановлено, що харчування дітей у дошкільному навчальному закладі та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей. Для дітей, які перебувають у дошкільному навчальному закладі менше 6 годин, організація харчування, його форми і кратність визначаються за домовленістю з батьками або особами, які їх замінюють. Згідно з встановленим у навчальному закладі режимом сніданок відбувається о 08.00, у зв’язку з чим відповідач 1 зазначив про неможливість задоволення прохання позивача про встановлення індивідуального графіка, оскільки до його компетенції не входить питання внесення змін до статутних документів навчальних закладів. З приводу забезпечення батькам ОСОБА_4 фізичного допуску у групу, де проходить навчально-виховний процес відповідач 1 зазначив, що пункт 33 Положення про дошкільний навчальний заклад, на який позивач посилався в претензії, не передбачає такого обов’язку дошкільного навчального закладу.
Результат
Рішення по справі

Запорізький окружний адміністративний суд вирішив: 
    В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Відділу освіти Ленінської районної адміністрації м. Запоріжжя, Управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною відмовити.
Детальна інформація

Рішення  Запорізького окружного адміністративного суду в повному обсязі
03.05.2024.

Уряд врегулював процедуру розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до механізму...
03.05.2024.

Договори між НСЗУ та аптечними закладами за програмою «Доступні ліки» укладатимуться на довгостроковий період

З 1 грудня 2024 р. Національна служба здоров’я України...