RSSВерсія для друку
№ 2-46/11 від 30 грудня 2011 р. Олександрівський районний суд Кіровоградської області (про визнання незаконним взяття на психіатричний облік)
Назва справи
№ 2-46/11 від 30 грудня 2011 р. Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Фабула
Обставини справи

Позивач звернувся  до суду  з позовом, згідно якого просить:
1) Визнати  безпідставним взяття  його  на облік лікарем-психіатром  Олександрівської  ЦРЛ як такого, що хворіє на психопатію  та зняти його з обліку.
2) Визнати недійсними:
-  індивідуальну карту  Олександрівської ЦРЛ  амбулаторного хворого на ім’я ОСОБА_1 за №301.9 від 02.02.1978 року (ф.025/0);
- контрольну карту Олександрівської ЦРЛ диспансерного  спостереження за психічно хворим  № 1146 від  18.05.1978 року відносно ОСОБА_1  (ф.030/0);
- запис в журналі обліку психічно хворих  Олександрівської ЦРЛ  відносно ОСОБА_1  за №72 по Олександрівському району.
3) Стягнути з  Олександрівської ЦРЛ  на  його користь моральну шкоду  у розмірі   2510 грн. 00 коп., понесені судові витрати.
Представник  відповідача  у судовому засіданні  позов не визнав  та пояснив, що позивач   працював у лікарні, постійно  писав скарги, створював  конфліктні ситуації, виступав «борцем за справедливість», часом вів  себе неадекватно, а тому  лікар-психіатр,  встановивши  йому діагноз –психопатія, поставив на психіатричний облік. Наявність у нього  психіатричного захворювання  підтверджувалося висновком Московської  психіатричної клініки.  
Третя особі зі сторони відповідача, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору – лікар-психіатр  Олександрівської ЦРЛ ОСОБА_2 у судовому засіданні  позов не визнав  та пояснив, що  з 1977 року працює лікарем-психіатром  Олександрівської ЦРЛ. Також був  обраний  головою  профкому лікарні. А тому  всі скарги позивача, його  конфліктні ситуації  з адміністрацією лікарні,   розглядалися за його участю. Інформація позивача  не підтверджувалася. Комісії, що неодноразово приїздили  за його скаргами,  мали сумнів  у  його психічному  здоров’ї. Керівництво лікарні дало вказівку  йому як лікарю-психіатру розібратися у   психічному стані  ОСОБА_1.  Ознайомившись з відповідною літературою, проконсультувавшись  з спеціалістами в цій області, встановив, що позивач  страждає психопатією - неадекватно веде себе у конфліктних ситуаціях. В лютому 1978 року  завів на нього картку та поставив  на пасивний психіатричний  облік, про що знав позивач.   Працював  поряд  з ним, а  тому  постійно бачив його поведінку , потреби у додатковому обстеженні не було. У цьому ж році  слідчий  Олександрівського РВВС  надав йому  на ознайомлення висновок обстеження ОСОБА_1  психіатричною клінікою м.Москва, де було  зазначено, що за відсутності об’єктивного  аналізу не можуть дати остаточний висновок, рекомендують провести  диференційну діагностику -  шизофренія чи психопатія .  Вважає, що вірно встановив діагноз   позивачу  і обґрунтовано поставив на  психіатричний облік. Не погоджується з висновками  судово-психіатричної експертизи  про відсутність  психічного захворювання у позивача, оскільки вони не мали можливості  постійно спостерігати за його поведінкою, його хвороба проявляється лише у конфліктних ситуаціях.

Результат
Рішення по справі


Олександрівський районний суд Кіровоградської області вирішив:


Задовольнити позов частково.
 Визнати безпідставним взяття  на облік лікарем-психіатром  Олександрівської районної центральної лікарні  ОСОБА_1 як такого, що хворіє на психопатію  та зняти його з обліку.
 Визнати недійсними :
-  індивідуальну карту  Олександрівської ЦРЛ  амбулаторного хворого на ім'я ОСОБА_1 за №301.9 від 02.02.1978 року (ф.025/0);
- контрольну карту Олександрівської ЦРЛ диспансерного  спостереження за психічно хворим  № 1146 від  18.05.1978 року відносно ОСОБА_1  (ф.030/0);
- запис в журналі обліку психічно хворих  Олександрівської ЦРЛ  відносно ОСОБА_1  за №72 по Олександрівському району.
Відмовити у задоволенні позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди.
Стягнути з Олександрівської  центральної  районної лікарні на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1620 гривень 21 копійки .    
Детальна інформація

Рішення Олександрівського районного суду Кіровоградської області в повному обсязі
03.05.2024.

Уряд врегулював процедуру розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до механізму...
03.05.2024.

Договори між НСЗУ та аптечними закладами за програмою «Доступні ліки» укладатимуться на довгостроковий період

З 1 грудня 2024 р. Національна служба здоров’я України...