RSSВерсія для друку
№ 1505/11011/2012 від 22 лютого 2016 року Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області (про визнання дій неправомірними та відшкодування моральної шкоди)
Назва справи
№  1505/11011/2012 від 22 лютого 2016 року Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області (про визнання дій неправомірними та відшкодування моральної шкоди)
Фабула
Обставини справи

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання дій неправомірними та відшкодування моральної шкоди покликаючись на те, що 21.10.2010 року при наданні медичної допомоги потерпілій завідуючим акушерсько-гінекологічного відділення Старокозацької районної лікарні Білгород-Дністровського району Одеської області у звязку із неналежним виконанням своїх професійних обовязків, внаслідок несумлінного до них відношення, не прийняв рішення про проведення операції кесарів розтин, що потягло тяжкі наслідки для дитини, який під час пологів отримав травму голови у виді крововиливу в мякі тканини голови у правій тімяній області (кефалогематома), перелом правої тімяної кістки, розходження стріловидного та лямбдавидного швів. Утворення цих ушкоджень у дитини знаходиться в прямому причинному звязку з неправильними діями осіб медичного персоналу. Таким чином, отримані, зокрема, механічні пошкодження (пологова черепно-мозкова травма: крововилив в мякі тканини голови в правій скроневій області (кефалогематома), перелом правої скроневої кістки, розходження стріловидного і лямбдавидного швів) у дитини свідчать про те, що ці травми є наслідком неправильних дій обвинуваченого, а саме, не встановлення діагнозу клінічно вузького тазу, що потягло подальші неправильні дії - ведення пологів через звичайні пологові шляхи з послідуючою травматизацією плода, який знаходився у стані дистресу. Дана обставина повністю підтверджується показами потерпілої про те, що приблизно о 18.00 годині до лікарні прибув лікар її забрали в пологовий зал, переймів у неї не було. Вона нічого не відчувала. Кілька разів вона втрачала свідомість та не могла самостійно народити дитину, після чого медперсонал по черзі давили їй на живіт. У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 провину у інкримінованому кримінальному правопорушенні, передбаченому ст. 140 ч.2 КК України не визнав, цивільний позов також не визнав. Крім невизнання своєї провини обвинуваченим ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.2 КК України, його винуватість підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами.
Результат
Рішення по справі

Відповідача визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.2 КК України і на підставі санкції даної статті призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права займатися лікарською діяльністю строком на 2 (два) роки.          
Звільнити від кримінальної відповідальності Відповідача за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.2 КК України у звязку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження відносно Відповідача за ст. 140 ч.2 КК України закрити.
Цивільний позов потерпілої про стягнення з обвинуваченого, Старокозацької районної лікарні, Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, Управління охорони здоровя Одеської облдержадміністрації, Міністерства охорони здоровя матеріальної шкоди у сумі  17888,44 грн. та компенсацію моральної шкоди у сумі 1 млн. грн. залишити без розгляду з правом звернення в порядку цивільного судочинства (т.2, а.с. 144-146).

Детальна інформація

Рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області у повному обсязі
03.05.2024.

Уряд врегулював процедуру розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до механізму...
03.05.2024.

Договори між НСЗУ та аптечними закладами за програмою «Доступні ліки» укладатимуться на довгостроковий період

З 1 грудня 2024 р. Національна служба здоров’я України...