№ 1-11/2010 від 15 липня 2010 року Старобешевський районний суд Донецької області (справа про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для хворого)
Назва справи
№ 1-11/2010 від 15 липня 2010 року Старобешевський районний суд Донецької області (справа про неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для хворого)Фабула
Обставини справи
Органом досудового слідства Особа 2 звинувачується в тому, що 18.10.2005 року провела в приміщенні Старобешівської ЦРЛ за заявою Особи 3 операцію медичного аборту, яку при виявленні «слизисто-гнійних виділень з запахом гнилі» з порожнини матки і ознаки гнійного ендотерміта, проводити не можна було. У ході проведення зазначеної операції, Особа 2 заподіяла прорив стінки матки, пошкодження стінок тонкого кишечника і не виконала необхідних заходів для усунення заподіяної шкоди Особі 3 та попередження настання негативних наслідків. У результаті зазначених діянь Особи 2 21.10.2005 року Особі_3 з метою запобігання подальшого розвитку гострого розлитого фібринозно-гнійного перитоніту була проведена операція, в результаті якої Особа 3 втратила здатність до дітородіння.
Дії Особи 2 кваліфіковані за ч.1 ст.140 КК України, а саме неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.
В ході судового розгляду було встановлено, що перфорація стінок матки була спричинена потерпілій лікарем Особою 4, до якого потерпіла 30 вересня 2005 року звернулась з проханням провести медичний аборт. Особа 4 провів вказану операцію під місцевим наркозом без здачі аналізів. На наступний день у потерпілої Особи 3 піднялась температура (37,5), болів живіт та груди. Особа 3 поїхала в лікарню Вишневського м. Донецька, де її повідомили, що вона вагітна. 6 жовтня 2005 року Особа 4 повторно зробив аборт Особі 3, а вечором того ж дня в Особи 3 знову піднялась температура і її знову відвезли в лікарню, де в період з 6 жовтня 2005 року по 17 жовтня 2005 року Особі 3 ставили капельницю кожний день, однак стан здоров’я не покращувався.
17 жовтня 2005 року Особа 4 сказав Особі 3, що аборту він не зробив, і направив до підсудної Особи 2 для проведення аборту. Після вказаної операції, Особу 3 направили в ІНВХ м. Донецька, поставили діагноз «перитоніт» і прооперували.
Відповідно до висновків судово-медичної експертної комісії №159 від 10 квітня 2006 року, операція по проведенню штучного переривання вагітності Особі 3 лікарем Особою 4 не повинна була проводитись, оскільки у потерпілої в той час було наявне загострення хронічного аднексіта, та не було проведено обстеження. Дана операція в строк більше 20 днів проводиться тільки в умовах гінекологічного відділення, а Особа 4 провів таку операцію в умовах денного стаціонару.
Відповідно до висновку судово-медичної експертної комісії №11 від 24 квітня 2009 року, операцію Особі 3 по перериванню вагітності можна було проводити тільки після закінчення лікування і не в амбулаторних умовах, а в стаціонарі. Особа 4 не повинен був робити повторну операцію, а направити потерпілу в гінекологічний стаціонар. Втрата потерпілою репродуктивної функції може знаходитись у прямому причиново-наслідковому зв’язку з діями Особи 4, якщо при проведенні аборту відбулася перформація стінки матки і пошкоджена тонка кишка.
Результат
Рішення по справі
Старобешівський районний суд Донецької області вирішив:
Кримінальну справу по обвинуваченню Особи 2 по ст.140 ч.1 КК України повернути прокурору Старобешівського району для додаткового розслідування. Міру запобіжного заходу Особи 2 – підписку про невиїзд – відмінити.
Детальна інформація
Рішення Старобешівського районного суду в повному обсязі