З 17 до 20 вересня у Каппадокії (Турецька Республіка) проходила міжнародна орієнтаційна зустріч юристів-практикантів, які працюють над реалізацією проекту «Права людини у сфері охорони здоров’я». Організатором заходу виступила Ініціатива Право та Здоров’я Програми Громадське Здоров’я Фонду Відкритого Суспільства (Нью-Йорк, США). Участь у зустрічі взяли представники України, Грузії, Македонії, Росії та Вірменії. Українську команда представили керівник національного проекту, завідувач кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, президент ВГО «Фундація медичного права та біоетики України» к.ю.н., доцент Ірина Сенюта та юрист-практикант Фонду Відкритого Суспільства та Міжнародного Фонду «Відродження», магістр права Дмитро Клапатий. Відкриття зустрічі та окреслення її програми здійснили представники OSF Джуді Оверал та Тамар Езер. Перший день зустрічі був присвячений обговоренню результатів проведення семінарів з питань ведення стратегічного судочинства у кожній з окреслених країн. Модератором цієї сесії виступила Сьюзі Талбот (Interights). Під час цієї сесії кожен з учасників зустрічі мав нагоду обговорити проблемні питання пов’язані з організацією та проведенням семінарів, поділитись власним позитивним досвідом, а також окреслити перспективи подальшої роботи, пов’язаної з веденням стратегічних справ. Перший день зустрічі завершився сесією, яка була присвячена проблематиці Універсального періодичного огляду, зокрема особливостям подання тіньових звітів громадськими неурядовими організаціями. Велику увагу було також присвячено особливостям використання спеціальних процедур, зокрема звернення до Спеціального доповідача ООН щодо права на найвищий досяжний рівень здоров’я. Модератором цієї сесії виступила Мар’яна Бербек (OSF). Окреслена сесія була змістовною та практично навантаженою, що дало змогу учасникам зустрічі набути нових знань та навиків використання окреслених механізмів захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.
На другий день зустрічі була проведена екскурсія мальовничими місцями Каппадокії, учасники мали нагоду відвідати музеї та ознайомитись з історією розвитку регіону Каппадокія. Цей день зустрічі завершився переглядом фільмів, які підготувала команда кожної з країн, та які були присвячені визначеній проблематиці. Фільм української команди був присвячений проблематиці захисту прав трансгендерних людей. Слід наголосити, що фільм нашої команди отримав значну кількість позитивних відгуків від учасників зустрічі та представників OSF, зокрема в аспекті відбору героя фільму та висвітлення відповідної проблематики у фільмі.
Протягом третього дня зустрічі кожна з команд мала нагоду окреслити план стратегії адвокаційної роботи з використанням фільму, спільного обговорити переваги та недоліки використання горизонтальної, вертикальної стратегії, стратегії лобіювання та відповідно обрати стратегію для використання власного фільму. Завдяки професіоналізму та фаховій підготовці модератора сесії – Мері Джойс (OSF), кожен з учасників зустрічі мав нагоду набути знань та навиків адвокаційної роботи з використанням засобів масової інформації, у тому числі соціальних мереж тощо. Великий інтерес викликала сесія, проведена Кірстен Раш (OSF), завдяки якій, учасники набули навиків правильного складання повідомлень та письмового відображення інформації.
Орієнтаційна зустріч дозволила учасникам збагатити власні знання та навики, ознайомитись з історією культурного розвитку регіону Каппадокія, налагодити та зміцнити контакти з представниками інших країн та визначити вектор подальшої роботи над проектом.