RSSВерсія для друку
8 Європейська конференція з питань громадського здоров'я
23.10.2015

 

 

З 14 до 17 жовтня у м. Мілан (Італія) проходила 8 Європейська конференція з питань громадського здоров’я. Тема конференції: «Здоров’я в Європі – від глобальних до місцевих політик, методів та практик». У конференції взяли  участь понад 1200 експертів з 71 країни світу.

Організаторами конференції виступили: Європейська асоціація громадського здоров’я (EUPHA) та Австрійська асоціація громадського здоров’я у партнерстві з Асоціацією шкіл громадського здоров’я у Європейському регіоні (ASPHER), Європейською комісією, Європейським партнерство з питань покращання здоров’я, рівності та добробуту (EuroHealthNet), Європейська асоціація систем та політик у сфері охорони здоров’я.

Поділитись науковими здобутками та взяти учать у дискусіях мають нагоду також і представники кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, яка у 2015 році, набула статусу асоційованого члена Асоціації шкіл громадського здоров’я у Європейському регіоні (ASPHER). Зокрема, участь у конференції взяли завідувач кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, к. юрид. н., доцент Ірина Сенюта та асистент кафедри медичного права Дмитро Клапатий. Під час конференції представники кафедри медичного права презентували фільм «Медичний нейтралітет: досвід України», створений за сприяння кафедри. Крім цього, на заході було презентовано доповідь на тему «Медичний нейтралітет як принцип захисту прав людини у сфері охорони здоров'я».

Європейська конференція з питань громадського здоров’я мала на меті сприяти покращанню громадського здоров’я шляхом створення платформи для обміну інформацією, проведення дискусій серед науковців, практиків і державних діячів у галузі громадського здоров’я та медичного обслуговування, а також обговорення освітніх питань у галузі громадського здоров’я.

Під час конференції було обговорено значну кількість питань, що стосуються сфери громадського здоров’я, а саме: проблеми громадського здоров’я у країнах з низьким рівнем доходів населення, забезпечення доступу до медичних послуг біженців, розвиток освіти у сфері громадського здоров’я, етичні проблеми досліджень у сфері громадського здоров’я, обізнаність населення з питань громадського здоров’я, проблеми забезпечення громадського здоров’я дітей та підлітків, лідерства у сфері охорони здоров’я тощо. Однією із важливих тем конференції було також забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я, у межах якої відбувались сесії, постер-презентації та фестиваль фільмів, на якому, зокрема, було презентовано національний фільм України, присвячений проблематиці медичного нейтралітету.