RSSВерсія для друку
Звернення УМЕС щодо надання стоматологічної допомоги
18.02.2019

Проблема надання стоматологічної допомоги неодноразово висвітлювалася на шпальтах нашого видання останнім часом.

У свою чергу Українська медична експертна спільнота (УМЕС) звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я зі стурбованістю і пропозиціями щодо покращення стоматологічного здоров’я українців.

Текст цього звернення ми і пропонуємо до уваги наших читачів.

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я

06.02.2019 року № 2019/02/06-1

Українська медична експертна спільнота звертається до вас з питання загрозливої ситуації щодо системи забезпечення стоматологічного здоров’я українців.

Тривале й критичне недофінансування галузі охорони здоров’я призвело до тінізації її економіки. Заклади охорони здоров’я отримують значну частину надходжень з кишені громадян. Найбільшою мірою це стосується закладів і підрозділів, що надають високотехнологічні послуги з високою часткою амортизаційних видатків і витратних матеріалів. Серед таких видів послуг одне з чільних місць займають стоматологічні.

Бюджетне фінансування покриває лише незначну частину видатків стоматологічних закладів/підрозділів, що, однак, уможливлює зменшення особистих видатків громадян при отриманні необхідних стоматологічних послуг, робить стоматологічну допомогу доступнішою, дозволяє зберігати профілактичний напрям стоматології, майже повну доступність окремих вкрай важливих стоматологічних послуг для пільгових і соціально незахищених категорій і, що особливо важливо в умовах зовнішньої агресії, — обстеження і санацію призовників до лав Збройних сил України.

Україна не перша країна, очільникам якої в умовах фінансової кризи спадає на думку, що стоматологічна допомога може перейти до категорії суто комерційних послуг, доступ до яких регулює вільний ринок, а стоматологічне здоров’я — стати категорією розкоші. Яскравий приклад результатів такого рішення дає Казахстан, який сьогодні з великими зусиллями і витратами бюджету долає наслідки тотальної комерціалізації стоматологічної допомоги, що проявилися у зростанні стоматасоційованої загальносоматичної захворюваності: шлунково-кишкового тракту, нирок, серцево-судинної системи, імунних розладів, а відтак, й негативному впливі на тривалість життя.

ВООЗ за результатами аналізу подібних «медико-соціальних експериментів» також вказує на важливість забезпечення доступу громадян до необхідної стоматології, оскільки стоматологічне здоров’я є важливою складовою загального здоров’я людини та вносить непересічний вклад у її довголіття.

Джерело...

Горила казино - https://centermed.in.ua/: Вхід та Реєстрація на офіційний сайт.