Американські інженери створили пристрій, що дозволяє заряджати електрокардіостимулятор, використовуючи енергію серцебиття. Як повідомляє BBC, групу розробників очолив Амін Карамі (Amin Karami) з Мічиганського університету. Результати випробувань були представлені на щорічній наукової сесії Американської асоціації кардіологів.
На даний час більшість пристроїв, що імплантуються підтримують роботу серця, зокрема електрокардіостимуляторів і дефібриляторів, потребують регулярної заміни елементів живлення. У зв'язку з цим власникам таких імплантатів проводять хірургічні втручання з періодичністю в 5-7 років.
Група Карамф запропонувала використовувати п'єзоелектричний ефект для зарядки зазначених медичних приладів. П'єзокристали здатні поляризуватися в результаті зміни їх форми під дією механічної напруги.
Дослідники виміряли коливання грудної клітини, викликані серцебиттям. Після цього вони змоделювали цей процес в лабораторії і оцінили, яка кількість енергії спроможний виробити використовуваний п'єзоелемент. Вчені з'ясували, що вироблена електрика в десять разів перевищує потреби сучасних кардіостимуляторів.
Джерело: