20 жовтня за участі в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка та голови аналітичного центру «Колегіум Анни Ярославни» Віри Нанівської відбулися публічні консультації з громадськими організаціями, експертами та лікарями-практиками на тему «Зміна системи фінансування охорони здоров’я в Україні».
У. Супрун поінформувала присутніх про відмінності в роботі різних медичних систем у світі та відзначила, що в Україні відсутній такий базовий принцип, як фінансування медичної послуги. Наразі головним завданням МОЗ України є формування державної політики на основі цього принципу та поступове запровадження страхової медицини на всіх рівнях допомоги. Поки що програма мінімум для Міністерства — реформа первинної ланки, яка в першу чергу стосуватиметься зміни системи фінансування.
П. Ковтонюк детально розповів громадськості, яку модель страхової медицини для первинної ланки пропонує профільне міністерство і чим вона відрізняється від задекларованих у законопроектах. Зокрема, запропонована МОЗ України модель не потребує додаткових зборів, податків чи створення страхових компаній, а використовує наявні податки, які вже акумулюються в бюджеті країни.
Зміни ж передбачаються на етапі спрямування цих коштів на оплату праці сімейного лікаря. Аналогічні моделі діють у Великобританії, Італії, Іспанії, Канаді.