RSSВерсія для друку
Затверджено Методику розрахунку та Порядок визначення потреби у вакцинах та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень
27.06.2018

Наказом МОЗ України від 18.05.2018 р. № 948 затверджено Методику розрахунку потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень (далі — Методика) та Порядок визначення потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень (далі — Порядок).

Так, Методика є обов’язковою для застосування під час розрахунку потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень (далі — фармацевтична продукція), у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Розрахунок річної потреби в фармацевтичній продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, передбачає:

  • включення до річної потреби 25% резервного запасу за всіма найменуваннями фармацевтичної продукції, яка використовується для профілактичних щеплень;
  • визначення та врахування залишків фармацевтичної продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, в адміністративно-територіальних одиницях станом на 1 січня року, для якого здійснюються розрахунки;
  • врахування гарантованих на час проведення розрахунків надходжень фармацевтичної продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, до адміністративно-територіальних одиниць у поточному році;
  • врахування надходжень фармацевтичної продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, до адміністративно-територіальних одиниць за рахунок гуманітарної/благодійної допомоги.

Відповідно до Методики визначення вихідних даних для розрахунку потреби у фармацевтичній продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, здійснюється за допомогою електронних ресурсів. Так, для розрахунку 3-річної потреби у фармацевтичній продукції, яка використовується для проведення планових профілактичних щеплень, та її щорічної верифікації на національному рівні використовується інструмент багаторічного планування заходів з імунізації (далі — Інструмент), розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) «Керівництво ВООЗ–ЮНІСЕФ з комплексного багаторічного планування імунізації». Для щорічної верифікації потреби адміністративно-територіальних одиниць (область, район) необхідно використовувати дані таблиці, наведені в додатку 1 Методики.

У свою чергу, Порядок визначає механізм формування потреби у фармацевтичній продукції, яка використовується для профілактичних щеплень, передбачених для закупівель МОЗ на 3-річний період за рахунок бюджетних коштів для забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру для ефективного та раціонального їх використання (далі — потреба у фармацевтичній продукції).

Зазначається, що сформована потреба у фармацевтичній продукції стане основою для формування бюджетного запиту на відповідний рік (роки) для централізованих закупівель за відповідним напрямом державної програми, а також здійснення відповідного розподілу бюджетних коштів, проект якого формується Департаментом економіки і фінансової політики МОЗ (далі — Департамент) на підставі інформації, наданої Управлінням громадського здоров’я МОЗ (далі — Управління).

Потреба у фармацевтичній продукції формується за розрахунками, здійсненими за Методикою. Забезпечення багаторічного (3-річного) планування щодо відповідних товарів для потреб вакцинації та їх безперервного постачання, визначення потреби на національному рівні здійснюється не пізніше першого кварталу року, з якого розпочинається період багаторічного (3-річного) планування.

Джерело