13 жовтня у Києві відбулось установче засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України (далі — Комітет), під час чого були вирішені головні питання його подальшої діяльності.
Зі вступними промовами перед учасниками заходу виступили: Ірина Сенюта, Голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики, Вадим Краснік, Голова Секретаріату РАУ, НААУ, Сергій Вилков, Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги. Промовці висловились про необхідність розширення мережі адвокатів-фахівців з медичного права, окреслили роль адвокатури в забезпеченні захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.Відкриваючи засідання, Ірина Сенюта відзначила, що для медичного права України створення Комітету є знаковою подією. Зародження ідеї такого галузевого комітету виникла після проведення низки спеціалізованих заходів для адвокатів, яку радо підтримала Рада адвокатів України, ухваливши рішення про створення Комітету, основоположним завданням якого є сприяння розвитку медичного, фармацевтичного права, права біоетики та права громадського здоров’я, а також забезпечення захисту прав людини. Голова Комітету наголосила, що Комітет працюватиме спектрально: від нормопроектної, аналітичної роботи до розробки ефективних механізмів надання правової допомогу в медичних справа та співпраці з студентством.«НААУ вітає таку ініціативу, а також підтримує створення Комітетів з інших спеціалізацій. Запрошуємо всіх адвокатів і фахівців долучитися до спільної діяльності!», – зазначив Вадим Краснік.Під час засідання члени Комітету обговорили питання, внесені до порядку денного та визначились із короткостроковими та довгостроковими планами діяльності, серед яких:
- проведення серії регіональних заходів щодо забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я;
- здійснення другого спеціалізованого навчання для адвокатів з медичного права;
- підготовка методичних рекомендацій для адвокатів щодо ведення медичних справ;
- налагодження співпраці з медико-юридичними клініками та юридичними клініками, що мають спеціалізацію з медичного права, з метою підвищення рівня практичної складової в освіті правників.
Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги Сергій Вилков зауважив: «Важливість полягає не лише у тому, що прийшов час для цієї ініціативи, а й у тому, що на сьогодні близько 70% громадян стикаються з різними проблемами з медичного права. Фактично, держава, яка мала доводити до відома громадян проблематику у сфері медичного та фармацевтичного права, не створює такі умови. Тому НААУ, як інститут адвокатури, взяли на себе цю відповідальність з метою забезпечення громадян України всіма видами своєчасної та якісної правової допомоги в галузі медичного права».
Також під час засідання було визначено персональний склад секцій Комітету та обрано їх голів. Секцію медичного права очолив Сергій Антонов, секцію права громадського здоров’я – Зінаїда Чуприна, секцію фармацевтичного права – Оксана Кашинцева, а секцію правових основ біоетики – Яна Триньова.«Ми – єдиний організм, і маємо працювати злагоджено. Попереду в нас багато роботи, спрямованої на розвиток національного медичного права та утвердження ролі адвокатури в цьому процесі, а також ефективному захисті прав людини у сфері охорони здоров’я», – під час завершального слова зазначила Голова Комітету Ірина Сенюта.