Директор Департаменту економіки і ресурсного забезпечення МОЗ Володимир Дуда під час прес-конференції розповів, як в регіонах працює проект впровадження референтних цін на ліки від гіпертонії, передає УНН.
"Гіпертонічна хвороба - одне з найбільш поширених в Україні захворювань. Тому було запропоновано провести часткове відшкодування лікарських засобів, МОЗ прийняв дві постанови щодо впровадження таких дій", - сказав Дуда.
МОЗ розробило чіткі методичні рекомендації щодо формування та виписування рецептів на лікарські засоби, частина суми яких сплачується державою. Рецепт має бути виписано, на рецепті - реноме банку форми номер 1 із зазначенням міжнародної назви препарату та дози, і він має бути завірений печаткою. Такий рецепт дійсний протягом місяця з моменту видачі та зберігається в аптеці. Цей документ становить основу для розрахунків між аптекою та покупцем, та гарантує хворому одержання знижки, а аптекам - відшкодування цієї знижки державою.
Аптекар, перевіривши у покупця відповідний рецепт, передусім має запропонувати йому найбільш доступний препарат, який містить виписану в рецепті речовину. При цьому пацієнт сплачує не всю вартість товару, а лише різницю між роздрібною та референтною ціною, тобто тою, що визначило МОЗ. Різницю у вартості аптекам, згідно з постановою Кабміну щодо затвердження порядку та умов надання субвенції з держбюджету міським на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, компенсує держава. Після надходження коштів до муніципальних бюджетів на місцях формується реєстр суб'єктів господарювання, яким належить право на часткове відшкодування, і аптеки в свою чергу формують рецепти.
Детальніше: