Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей, хворих на рак».
На даний момент, навіть у деяких розвинених країнах світу, смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому педіатру часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей.
Онкологічна патологія у дітей має суттєві відмінності від такої у дорослих і значно легше піддається лікуванню.
Злоякісні новоутворення дитячого віку посідають 7 місце у структурі дитячої інвалідності.
За показниками смертності від злоякісних новоутворень дітей Україна займає 5 місце в Європі (5 випадків на 100 тис. населення).
За підсумками 2008 року в дітей до 17 років, найбільшу питому вагу мають лейкемії та злоякісні новоутворення головного мозку – 49,1% у хлопчиків і 43,1% у дівчаток.
Разом з тим в нашій країні, за статистичними даними за 2007 р., одужують всього 47% онкохворих дітей. У результаті щорічно гинуть сотні маленьких пацієнтів, які при адекватному наданні медичної допомоги могли бути успішно вилікувані. Практика показує, що якщо сучасні методики відтворюються в повному обсязі, результати терапії не відрізняються від європейських.
Щороку 175 000 дітей по всьому світі отримують діагноз рак і приблизно 90 000 з них помруть від цього захворювання. Точне число нових випадків невідомо, оскільки у багатьох країнах реєструються не всі діти з діагнозом рак, а також багато з них навіть не отримують правильний діагноз. Ці цифри просто вражають, особливо враховуючи той факт, що 70% всіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо діагностуються та лікуються на ранній стадії. Рак є другою провідною причиною смерті серед дітей у розвинених країнах. Найбільш поширеним видом раку у Європі, Південній Америці та Східній Азії є гострий лімфобластний лейкоз, а на лімфому Беркітта, пов'язану з малярією та інфекцією вірусом Епштейна-Барра, припадає половина усіх лімфом у дітей з африканських країн.
За даними Міністерства охорони здоров'я в Україні щорічно реєструється від 1000 до 1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей. Разом з тим близько 30% дітей із злоякісними новоутвореннями, що вже отримали терапію, потребуватимуть повторного, більш інтенсивного лікування у зв'язку з рецидивами захворювань. Таким чином біля 1800 дітей з онкологічною патологією щорічно потребують проведення дороговартісних методів діагностики, а також виконання сучасних стандартів лікування.