Кабінет Міністрів України під час свого засідання 27 лютого 2019 р. затвердив проект розпорядження Уряду «Про схвалення Стратегії розвитку медичної освіти в Україні»,який раніше був винесений на громадське обговорення.
Коментар МОЗ України
Як наголошують у МОЗ України, яке є автором документа, Стратегія розвитку медичної освіти в Україні (далі — Стратегія) передбачає комплексний підхід до трансформації в медичній освіті. Це дозволить у найближчі 10 років втілити фундаментальні зміни і повністю змінити підхід до відбору, навчання і професійного становлення українських медиків.
Трансформація системи охорони здоров’я неможлива без змін у медичній освіті, оскільки саме від знань та кваліфікації лікаря, здобутих під час навчання, залежитьжиття та здоров’я пацієнта.
10 років на впровадження
Стратегія — це покрокова інструкція на 10 років, яка дозволить здійснити справді докорінні, а не номінальні зміни в медичній освіті. Стратегія враховує сучасний стан медичної освіти в Україні. Першим етапом підготовки Стратегії було визначення кількісних та якісних показників нинішнього рівня медичної освіти, зокрема було проведено 15 фокус-груп у різних регіонах України.
Мета Стратегії
Головною метою Стратегії є підвищення конкурентоспроможності вищої медичної освіти і внаслідок цього підвищення якості надання медичних послуг. Основним завданням Стратегії є зміна таких напрямків:
- підвищення якості вищої медичної освіти;
- якісна зміна післядипломної освіти;
- ефективне фінансування та управління медичних університетів;
- зміна академічної культури;
- розвиток наукових досліджень.
З прийняттям стратегії МОЗ України продовжить якісні зміни у вищій медичній освіті, зокрема, найближчим часом планується запровадити безперервний професійний розвиток та нову модель інтернатури.