з 1 квітня 2019 р. програму «Доступні ліки» почне адмініструвати Національна служба здоров’я України (НСЗУ). З цього часурецепти за програмою лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я.
МОЗ України розробило інструкцію для лікарів первинної ланки, яку ми пропонуємо до уваги читачів.
Оформлення рецепта
Оформлювати рецепти за програмою лікарі будуть в електронній системі охорони здоров’я за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі. Для цього в ній повинен бути відповідний модуль.
Наразі за електронним рецептом відпускатимуться препарати за програмою «Доступні ліки». Виписати їх може лікар первинної ланки — сімейний лікар, терапевт, педіатр — для пацієнта, який підписав із ним декларацію. Під час візиту пацієнта лікар відкриває карту пацієнта у своїй медичній інформаційній системі і розпочинає або продовжує медичний епізод. Далі лікар має виконати такі кроки:
- У відповідному розділі вибрати «Виписати рецепт».
- Заповнити відповідні поля:
- міжнародна непатентована назва ліків або торгова назва (у випадках, передбачених наказом МОЗ України № 360);
- джерело фінансування (обрати зі списку програму реімбурсації «Доступні ліки»);
- активні фармацевтичні інгредієнти;
- лікарська форма;
- кількість доз;
- спосіб застосування ліків.
Ідентифікація пацієнта
- Під час виписування електронного рецепта лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. У системі відображаються код мобільного оператора і останні цифри номера телефону.
- Якщо зазначений у системі номер мобільного телефону для автентифікації не актуальний/не належить пацієнту/пацієнт не має до нього доступу, електронний рецепт не може бути виписаний.