Референтне ціноутворення - це система визначення граничних цін на лікарські засоби, яка дозволить і лікарю, і пацієнту мати у вільному доступі прозору інформацію щодо вартості лікування, вважає нардеп Олег Мусій
За попередніми підрахунками, референтне ціноутворення на ліки дозволить знизити вартість імпортних медикаментів в Україні на 20-30%. Таку думку у коментарі висловив народний депутат, член комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій.
“Референтне ціноутворення — це система визначення граничних цін на лікарські засоби. Ця система передбачає фіксацію в Україні цін в порівнянні з так званими референтними країнами. В українському випадку це Польща, Молдова, Сербія, Австрія може бути, Угорщина, Словаччина. Або якісь інші країни, які приблизно за економічним розвитком не дуже далеко віддалилися від України. У цих країнах є своя цінова політика і кінцевим продуктом референтного ціноутворення в Україні має бути ціна середня між цінами у цих п’ятьох чи сімох країнах. І вона не може бути вищою, ніж середня ціна у цих країнах, якщо порівняти їх між собою.
Перевага є у тому, що ціни на імпортні медикаменти не можуть бути вищими як часто це буває. Це дасть змогу знизити ціни на імпортні медикаменти загалом, за попередніми оцінками, десь на 20-30%”, — повідомив він.
Також, за словами О.Мусія, перевагою системи референтного ціноутворення є можливість мати у вільному доступі прозору інформацію щодо вартості лікування, як виробникам, так і пересічним громадянам. Це допоможе проконтролювати середні ціни на конкретний медикамент і убезпечить від купівлі медпрепаратів за необґрунтовано вищими цінами.