Міжнародний день літніх людей - відносно молоде свято, відзначати яке розпочали наприкінці XX століття: спочатку - у скандинавських країнах Європи, потім в Америці, а з кінця 80-х років - у всьому світі. Остаточно Міжнародний день літніх людей був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1990 р., а в Російській Федерації та Україні - у 1992 р.
Україна відноситься до країн із високим рівнем постаріння населення. Кожний п'ятий з тих, кому за 60 років, живе самотньо і кожний десятий не може сам себе обслуговувати, тобто потребує повної соціальної й медичної підтримки, 5-6% пенсіонерів - це люди, прикуті до ліжка. За статистикою кожна людина похилого віку має 4-5 хронічних захворювань, половина їх потребує хоча б два рази на рік курсу реабілітаційних заходів силами поліклініки.
За результатами наукових досліджень Інституту геронтології АМН України, однією з найважливіших характеристик здоров'я людей похилого віку є високий рівень захворюваності та зниження фізичних можливостей. Провідними "старечими" патологіями залишаються захворювання серцево-судинної системи, органів травлення, опорно-рухової системи, органів дихання, злоякісні новоутворення. Поряд з ними зростає частка таких хронічних хвороб як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, цукровий діабет, хвороби сечостатевої системи.
Зазначені причини призводять до зростання потреб цієї вікової категорії людей у посиленій медико-соціальній допомозі і визначають вагомі та складні завдання, які стоять перед практичною медициною.