4.4 Процедура подання скарги до Європейського суду з прав людини

Основні факти про європейский суд з прав людини[1]

історія

 

Коли і як був створений Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ)?

 

Коли ЄСПЛ розпочав роботу?

мета

 

Яка загальна мета ЄСПЛ?

Які функції ЄСПЛ?

склад

 

Скільки осіб входять до складу ЄСПЛ?

Вони є незалежними експертами чи представниками держав?

 

які вимоги прийнятності?

 

Скаргу буде визнано неприйнятною, якщо:

З 1 червня 2010 р., відповідно до Протоколу № 14 до ЄКПЛ, діє нова вимога прийнятності, згідно з якою Суд може оголосити неприйнятною скаргу, в якій заявник не поніс значної шкоди, якщо тільки «принцип поваги до прав людини» не вимагає розгляду скарги по суті та за умови, що справа не була належним чином розглянута внутрішньодержавним судом[2]. Такі звернення називають «незначними скаргами».

якими є складові скарги

 

Ваша попередня скарга повинна містити такі відомості:

 Знайти більш детальну інформацію про те, як звернутися до ЄСПЛ, і завантажити формуляр скарги можна на сайті Суду (http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=applicants&c=).


[1] За матеріалами посібника Reported Killing as Human Rights Violations by Kate Thompson and Camille Giffard (публікація Human Rights Centre, University of Essex).

[2] Стаття 12 Протоколу 14 до ЄКПЛ, яка вносить зміни до ст. 35 ЄКПЛ

Таблица: Процедура подання скарги до європейського суду з прав людини в хронологічному порядку[1]


[1] За матеріалами Reported Killing as Human Rights Violations by Kate Thompson and Camille Giffard (публікація Human Rights Centre, University of Essex) и “Life of an Application”, публикация ЄСПЛ (http://www.echr.coe.int/Documents/Case_processing_ENG.pdf)

 

ПрактичНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ПРОЦЕДУРИ ПОДАння СКАРГИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ

примітки про вивчення прецедентного права європейської конвенції з прав людини

Первісна структура Суду і механізм розгляду справ передбачали дворівневу систему захисту прав, до якої входили Європейська комісія з прав людини (в даний час скасована) і Європейський суд з прав людини. У 1998 році з набранням чинності Протоколу 11 Європейської конвенції з прав людини Комісія з прав людини припинила своє існування, а Європейський суд з прав людини набув нового статусу. При дослідженні будь-якої теми в межах прецедентного права за Конвенцією слід вивчати рішення як Суду, так і Комісії.