RSSВерсія для друку
Права людини у сфері охорони здоров’я: практичний посібник

2.4. Права осіб, що надають допомогу в сфері охорони здоров’я
Право на свободу об’єднання

Наявність у працівників можливості створювати об’єднання, вступати до них та брати участь в управлінні ними без необґрунтованого стороннього втручання є основою для ефективного захисту їхніх прав. Медичні працівники користуються такими ж правами на організацію колективних дій, як інші категорії працівників. Хоча сфера охорони здоров’я забезпечує дуже важливі й необхідні послуги, цей факт тільки в надзвичайних обставинах може бути підставою для перешкоди колективним діям медичних працівників. Незважаючи на те, що рішення органів ООН з питань свободи об’єднання стосуються в основному ставлення до НУО та політичних партій, тлумачення основних аспектів цього права може застосовуватися і до діяльності професійних об’єднань і профспілок. На останні також поширюється дія відповідних стандартів МОП.

Деякі положення Декларації ООН про правозахисників визначають роль медичних працівників як захисників прав людини, які здійснюють і захищають такі соціальні й основні громадянські права, як право на життя й право на свободу від катувань і жорстокого, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження127.

127 Декларація ООН про право та обов’язок окремих осіб, груп та органів суспіль- ства заохочувати й захищати загальновизнані права людини й основні свободи (Декларація ООН про правозахисників), 1998 р. (A/RES/53/144).
www.unhchr.ch/huridocda/huridoca.nsf/(Symbol)/A.RES.53.144.En.

03.05.2024.

Уряд врегулював процедуру розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до механізму...
03.05.2024.

Договори між НСЗУ та аптечними закладами за програмою «Доступні ліки» укладатимуться на довгостроковий період

З 1 грудня 2024 р. Національна служба здоров’я України...