RSSВерсія для друку
Законопроекту про внесення змін до законодавства про трансплантацію органів не існує
27.11.2012

Законопроекту про внесення змін до законодавства про трансплантацію органів не існує, до Верховної Ради подано лише концепцію розвитку служби трансплантації органів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Міністерства охорони здоров’я Руслан Салютін сьогодні на прес-конференції у Києві.

«Сьогодні законопроекту щодо внесення змін до закону про трансплантацію не існує. Є певна концепція розвитку служби, що була розроблена робочою групою спеціалістів-трансплантологів усіх регіональних центрів трансплантації. Це – концепція. Її передали до Верховної Ради для попереднього розгляду, бо жоден законопроект МОЗ не може бути неузгодженим, принаймні на початковому етапі, з комітетом ВР. У будь-якому разі, наша група обов’язково буде консультуватися та проводити робочі зустрічі з Комітетом ВР з питань охорони здоров’я», - зазначив Р.Салютін.

Він підкреслив, що у концепції є два основних моменти - це, зокрема, й норма «презумпції згоди/незгоди».

«Але це не є найголовнішим на сьогодні. Найголовніше, що мається на увазі, - зміна структури трансплантаційної служби. Створення єдиної структури, яка б координувала усі напрямки розвитку служби – від трансплантації органів до трансплантації клітин. Потрібен реєстр потенційних донорів, служба транспланткоординації, ряд спеціальних реєстрів та норм, що мають цивілізовані країни. Ми йдемо по європейському шляху… Планується реорганізація координаційного трансплантаційного центру. Зараз він втратив свої повноваження фактично повністю», - наголосив Р.Салютін.

Він підкреслив, що українська трансплантологія дійшла до точки неповернення.

«В Україні – батьківщині трансплантації – цієї галузі не існує. Сто трансплантацій на рік, що виконуються у семи трансплантаційних центрах країни, – це нікчемно мало, порівняно з тим, скільки трансплантацій виконується у Європі, США та азіатських країнах. Це нікчемно мало, порівняно з тим, скільки трансплантацій органів та тканин необхідно нашим громадянам», - зазначив Р.Салютін.

За його словами, у нашій країні анатомічний матеріал для трансплантації у померлих донорів беруть лише для 20-23 операцій на рік.

«Трупної трансплантації в Україні майже немає. Це проблема суспільства, громадських, релігійних організацій, які не пояснюють людям важливість питання», - переконаний Р.Салютін.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство охорони здоров’я України передало до Верховної Ради законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їхньої смерті, якщо вони не написали відмови від цього за життя.

Джерело:

http://health.unian.net/ukr/detail/240982