RSSВерсія для друку
ВР прийняла зміни до закону щодо примусового лікування
14.11.2017

ВР врегулювала питання запобіжного заходу до особи, стосовно якої застосувалися примусові заходи медичного характеру.

Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання законодавства у сфері застосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування) (№1242). Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 242 народних депутата із 333, зареєстрованих у сесійній залі.

Як пояснила голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець,цей закон узгоджує між собою норми кримінально-процесуального законодавства та законодавства з охорони здоров'я в частині застосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування. Законопроект, за її словами, дає можливість, зокрема, "передати піклування опікунам, близьким родичам та членам сім'ї з обов'язковим лікарським наглядом". Крім того, йдеться про можливість застосування таких запобіжних заходів як поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку особи. Так, законом у Основах законодавства України про охорону здоров’я встановлюється, що кожен громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає, зокрема, можливість проведення незалежної медичної експертизи відповідного типу у разі незгоди громадянина з висновком державної медичної експертизи, застосування до нього запобіжного заходу як до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, примусових заходів медичного характеру, примусового лікування, примусової госпіталізації та в інших випадках, коли діями працівників охорони здоров'я порушуються права громадянина України на охорону здоров’я.

Детальніше

23.11.2017.

Реформа екстренної медицини: хто допомагатиме дітям з температурою?

Мета медичної реформи - це доступна, якісна та головне...
23.11.2017.

Чому щеплення це безпечно та вкрай необхідна дія?

Міністерство охорони здоров’я України наполягає на...
23.11.2017.

Лікування і профілактика респіраторних вірусних інфекцій: рекомендації лікарям

Сезон захворюваності на грип та інші респіраторні...
16.11.2017.

Міжнародний круглий стіл присвячений 25-річчю з дня прийняття Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»

17 листопада 2017 р. у м. Львів відбуватиметься...
10.11.2017.

Міжнародний симпозіум «Права людини у сфері охорони здоров’я»

Протягом 9-11 листопада 2017 р. в м. Берлін...
08.11.2017.

Міжнародна ювілейна конференція

8-9 грудня 2017 р.відбудеться Міжнародна ювілейна...