RSSВерсія для друку
ВР прийняла зміни до закону щодо примусового лікування
14.11.2017

ВР врегулювала питання запобіжного заходу до особи, стосовно якої застосувалися примусові заходи медичного характеру.

Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання законодавства у сфері застосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування) (№1242). Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 242 народних депутата із 333, зареєстрованих у сесійній залі.

Як пояснила голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець,цей закон узгоджує між собою норми кримінально-процесуального законодавства та законодавства з охорони здоров'я в частині застосування запобіжних заходів до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування. Законопроект, за її словами, дає можливість, зокрема, "передати піклування опікунам, близьким родичам та членам сім'ї з обов'язковим лікарським наглядом". Крім того, йдеться про можливість застосування таких запобіжних заходів як поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку особи. Так, законом у Основах законодавства України про охорону здоров’я встановлюється, що кожен громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає, зокрема, можливість проведення незалежної медичної експертизи відповідного типу у разі незгоди громадянина з висновком державної медичної експертизи, застосування до нього запобіжного заходу як до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, примусових заходів медичного характеру, примусового лікування, примусової госпіталізації та в інших випадках, коли діями працівників охорони здоров'я порушуються права громадянина України на охорону здоров’я.

Детальніше

23.10.2018.

МОЗ: У 2019 році лікарі первинки почнуть виписувати електронні рецепти та лікарняні

У другій половині 2019 року сімейні лікарі, терапевти...
23.10.2018.

Державно-приватне партнерство в охороні здоров’я: питання на часі

Державно-приватне партнерство в охороні здоров’я...
22.10.2018.

НСЗУ: Великі міста фактично не розпочинали реформу первинної ланки

Директор НСЗУ Олег Петренко заявляє, що медзаклади...
10.10.2018.

Форум здоров’я-2018

2 листопада 2018 р. в Києві відбудеться...
05.10.2018.

Науково-практична INTERNET-конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Механізми та стратегії розвитку господарюючих суб’єктів в умовах інтеграційних процесів»

Кафедра економіки та маркетингу Національного...
05.10.2018.

Міжнародна науково-практична конференція «Медичні та фармацевтичні науки: історія, сучасний стан та перспективи досліджень»

Міжнародна науково-практична конференція «Медичні...