RSSВерсія для друку
Відшкодування вартості ліків для гіпертоніків набуває дедалі більшого масштабу
07.02.2013

Відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою набуває дедалі більшого масштабу та популярності після того як ініціатива МОЗ щодо подовження всеукраїнського Пілотного проекту із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби на 2013 рік була підтримана Урядом. Про це йшлося під час планової відеоконференції із регіонами, яка відбулася у Міністерстві охорони здоров'я України. Захід пройшов під головуванням заступника Міністра - керівника апарату МОЗ Романа Богачева за участі провідних фахівців Міністерства, Держлікслужби, а також начальників управлінь охорони здоров'я з усіх областей України, АР Крим, міст Києва та Севастополя.

За інформацією МОЗ, на сьогодні в Україні майже 12 млн осіб, хворих на гіпертонічну хворобу. Завдяки реалізації проекту на кінець минулого року було зафіксовано зниження середньозваженої вартості ліків для гіпертоніків на 12 відсотків, на стільки ж збільшено споживання ліків у натуральному вигляді.

З початку реалізації проекту було виписано понад 1,6 млн рецептів, понад 2 млн хворих почали приймати препарати для лікування гіпертонічної хвороби, близько 515 тис. осіб у звернулося до лікарів за рецептами. Загалом в результаті комплексних заходів було додатково виявлено 2 млн 352 тисячі хворих, які розпочали лікування.

Наразі, за даними Міністерства, понад 3,6 тис. аптечних закладів задіяні в пілотному проекті, до роботи готові залучитися та подали заявки на участь ще кілька десятків розгалужених аптечних мереж з усієї України. Позитивні результати роботи щодо реалізації проекту відзначені у Полтавській, Харківській, Херсонській та Запорізьких областях. Усе ще відстають від необхідного для громадян рівня у Дніпропетровській, Донецькій, Львівській областях та м. Севастополі.

Джерело