14 липня 2017 р. у приміщенні комітетів Верховної Ради України відбулася зустріч з представниками професійних медичних асоціацій та організацій для обговорення нагальних питань медичної реформи в Україні, комунікації між медичними працівниками та пацієнтами, етики професійної взаємодії та налагодження подальшої співпраці. До участі були запрошені народні депутати України та їх помічники, представники Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я (далі — Комітет), члени медичних федерацій, асоціацій, громадських організацій та професійних спілок, наукових медичних товариств, а також фахівці, експерти та представники засобів масової інформації.
Проте, незважаючи на певні перипетії, реформа продовжується, робота триває, і важливим у цьому аспекті є те, що нарешті українські лікарі та пацієнти мають змогу бути реально почутими Верховною Радою та Урядом нашої країни, для чого останнім часом проводиться чимало спільних зустрічей, круглих столів, конференцій тощо. Отже, відкриваючи захід, голова Комітету, народний депутат України Ольга Богомолець зазначила, що протягом поточної зустрічі переважно мають говорити запрошені люди, а депутати — слухати і, що найголовніше, — чути.
Далі слово взяв заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань забезпечення євроасоціації, народний депутат України Олег Мусій. За його словами, досвід усіх без винятку країн світу демонструє, що в разі відсутності підтримки професійної спільноти та розуміння її місця у майбутній системі охорони здоров’я, запропонованій законодавцями, будь-які починання закінчуються крахом. До того ж напрацювання в Комітеті вже є, тож у вересні 2017 р., коли знову почнеться робота сесії Верховної Ради України, необхідно мати відносно узгоджену стратегію подальшої роботи, а також, за словами спікера, важливою й очікуваною є саме політична воля Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України.
Перераховуючи запропоновані зміни, О. Мусій окремо зазначив, що одним із фундаментальних документів, який стосується фармацевтичної діяльності в Україні, є нова редакція законопроекту «Про лікарські засоби» (реєстраційний № 2162), який базується на сучасному європейському законодавстві та директивах Євросоюзу. Наразі, за словами доповідача, Комітет звинувачують у тому, що він виступає за те, щоб в Україні працювали вітчизняні заводи, які забезпечуватимуть робочі місця, вироблятимуть дешевші українські ліки, які продавали б за кордон, що по суті є економічним проривом, адже наразі фармацевтична галузь існує на межі знищення на вигоду транснаціональним фармацевтичним компаніям.