10 березня на черговому засіданні Уряду прийнято проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» ( Прим. ред.: текст проекту документа не оприлюднювався, тому з його положеннями наразі неможливо ознайомитися). Представляючи проект документа, Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, нагадала, що на програму реімбурсації виділено 500 млн грн. з метою відшкодування вартості лікарських засобів за 3 нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу і бронхіальна астма. Розподіл субвенцій відбуватиметься на підставі статистичних даних про кількість осіб з такими захворюваннями.
Також У. Супрун повідомила, що проект документа погоджено без зауважень Державною аудиторською службою України, Державною казначейською службою України і погоджено із зауваженнями Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Окрім цього, вона зазначила, що проект документа ще проходить правову експертизу в Міністерстві юстиції України.
Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, з цього приводу зауважив: «Фактично 500 млн буде направлено в регіони для того, щоб програма щодо безкоштовних ліків запрацювала». А також додав, що на наступне засідання Уряду буде внесено весь пакет документів, який потрібен для того, щоб програма з реімбурсації запрацювала з 1 квітня.
Нагадаємо, що з 3 березня на громадському обговоренні знаходяться доопрацьовані: проект постанови КМУ «Про забезпечення доступності лікарських засобів»; проект наказу МОЗ України щодо внесення змін до Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін; проект наказу МОЗ України щодо затвердження форми Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Уперше ці проекти документів було оприлюднено 24 лютого.
Зокрема, проектом постанови КМУ «Про забезпечення доступності лікарських засобів» передбачено, що з 1 квітня запроваджується державне регулювання цін на лікарські засоби, які закуповуються та/або відшкодовуються за бюджетні кошти, шляхом встановлення МОЗ України граничних оптово-відпускних цін, які розраховуватимуться як медіана референтних цін на такі лікарські засоби у референтних країнах із перерахунку на визначену добову дозу згідно з рекомендаціями ВООЗ.