RSSВерсія для друку
Уряд залучив Мінфін до верифікації інформації, що міститься в електронній системі охорони здоров’я
24.06.2019

Постановою КМУ від 19.06.2019 р. № 526 Урядом внесено зміни до постанови від 25.04.2018 р. № 411 «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я». Вони стосуються залучення Міністерства фінансів України (Мінфін) до проведення верифікації інформації в елект­ронній системі охорони здоров’я, яка здійснюється на підставі інформації, що міститься на Інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу.

Відповідно до Порядку адміністрування Інформаційно-аналітичної платформи елект­ронної верифікації та моніторингу, Інформаційно-аналітична платформа електрон­ної верифікації та моніторингу — це автоматизована система накопичення, обробки, аналізу інформації щодо призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат.

Ця платформа включає автоматизовані засоби проведення аналізу, порівняння та встановлення відповідності даних, отриманих від суб’єктів надання інформації, щодо нарахування та/або здійснення державних виплат реципієнтам, автоматизовані засоби надання рекомендацій та автоматизовані засоби аналізу інформації щодо опрацювання таких рекомендацій органами, що здійснюють державні виплати.

Як зазначається в супровідній інформації до постанови № 526, необхідність залучення Мінфіну до верифікації даних в елект­ронній системі охорони здоров’я виникла у зв’язку з великим обсягом видатків, які спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, зокрема, на надання первинної медичної допомоги (у 2019 р. передбачено видатки на ці цілі в обсязі 15,2 млрд грн.) та значну кількість осіб, які уклали декларації (станом на 29.05.2019 р. декларації з лікарями, що надають первинну медичну допомогу, уклало 27,73 млн осіб, що становить 65,45% населення України).

Прийняття змін до постанови дозволить підвищити ефективність використання бюд­жетних коштів шляхом проведення верифікації та моніторингу точності й достовірності інформації, що міститься в електронній системі охорони здоров’я.

Джерело-https://www.apteka.ua/article/505572

18.07.2019.

Опубліковано проекти вимог до надання гарантованих послуг за програмою медичних гарантій

У 2020 р. на виконання Закону України «Про державні...
18.07.2019.

Справи медиків: небезпечні тенденції та належна законодавча регуляція

Основними проблемами, які на сьогодні привертають...
17.07.2019.

Уряд врегулював питання відшкодування вартості препаратів, відпущених до 31 березня

На урядовому порталі оприлюднено постанову...
05.06.2019.

Міжнародний день захисту дітей

Представники ГО "Фундація медичного права та...