3 квітня під час засідання Уряду було прийнято проект розпорядження КМУ «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік» (далі — План). Презентував даний проект документа Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, зазначивши, що в пріоритеті цього Плану є 5 цілей, яких потрібно досягти:
1) економічне зростання, яке включає:
- побудову сильної та конкурентоспроможної економіки;
- забезпечення сталого росту ВВП на 4–5% на рік;
- відходження від сировинно-орієнтованої економіки до створення доданої вартості в середині країни;
2) ефективне врядування. Стосовно цього пункту Прем’єр-міністр наголосив на важливості створення ефективного державного корпусу, який був би здатний адекватно реагувати на всі виклики, адже без цього якісно вирішувати питання розвитку України буде неможливо. Тому Уряд ставить собі завдання у результаті децентралізації влади створити таку владу на місцях, яка надаватиме якісні послуги і створюватиме умови для входження та оновлення кадрового потенціалу;
3) розвиток людського капіталу, який включає:
- збільшення тривалості і підвищення якості життя, яке можливе в разі досягнення економічного зростання;
- мінімізація бідності;
- виконання державою свого соціального контракту;
4) забезпечення верховенства права та боротьби з корупцією. Стосовно цього В. Гройсман зазначив, що розпочався процес трансформації судової системи, який триватиме кілька років. І при правильному підході можна сформувати систему правосуддя таким чином, щоб вона була доступною і справедливою. Також він підкреслив необхідність розвитку антикорупційних інституцій, які наразі створено;
5) безпека і оборона, яка включає розвиток Збройних сил та Національної гвардії України і т.д.
Для досягнення цих цілей Уряд передбачає створення сприятливого бізнес-клімату, підтримку експорту, дерегуляцію, реформу державної служби, охорони здоров’я, пенсійної системи й соціального захисту тощо.
Загальна координація виконання цього плану здійснюватиметься через Прем’єр-міністра. Сам план розділяється на щорічні завдання міністерств, які щоквартально звітуватимуть щодо виконання заходів, необхідних для реалізації плану. Аналізувати виконання плану буде Секретаріат Кабінету Міністрів України.
Щодо реформи охорони здоров’я Прем’єр-міністр зауважив, що наразі виконуються локальні проекти з її запровадження. Серед них завершення будівництва перинатального центру у Львові та нового корпусу дитячої лікарні «Охматдит». Крім цього, передбачено створення в регіонах 13 центрів кардіосудинної хірургії та впровадження програми реімбурсації ліків.
«Ми робимо оперативні речі, які впливатимуть позитивно на якісь життя і здоров’я громадян, однак цього недостатньо, потрібно змінювати всю систему. І те, що пропонує сьогодні МОЗ, — це модель, на базі якої ми можемо розбудувати нову сучасну систему охорони здоров’я. Вона буде орієнтована на доступ українців до медичних послуг. У середньостроковій перспективі ми створимо якісну систему як первинної, вторинної ланки, так і профілактики», — додав В. Гройсман.