RSSВерсія для друку
Спільний із Світовим банком проект МОЗ України
15.03.2017

На запит Уряду України Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі - Світовий банк) спільно з Міністерством охорони здоров’я України (далі – МОЗ) та структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальними за охорону здоров’я, (далі – ДОЗ) починаючи з 2012 року реалізується комплекс заходів із підготовки Проекту «Поліпшення здоров’я на службі у людей» (далі – Проект), спрямованого на підтримку реформування системи охорони здоров’я. Термін реалізації Проекту – 2015 – 2020 роки.

Мета Проекту – зміцнити спроможність Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, охоплених Проектом, визначати, планувати і впроваджувати заходи, пов’язані з реформою охороною здоров’я.

Діяльність у рамках Проекту буде спрямована на досягнення трьох пріоритетних завдань в системі охорони здоров’я:

1.      боротьба з неінфекційними захворюваннями з приділенням особливої уваги профілактиці;

2.      поліпшення якості та ефективності медичної допомоги;

3.      оптимізація та реструктуризація лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня.

Структура проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» складається з трьох компонентів:

1-й компонент «Удосконалення надання послуг на місцевому рівні» (регіональний компонент) підтримує реформування охорони здоров'я на обласному рівні у 8 обраних на конкурсній основі регіонах (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Львівська, Полтавська, Рівненська області).

У рамках всезагальної пріоритетної цілі удосконалення профілактики та лікування неінфекційних хвороб та пов’язаного з цим зміцнення механізмів надання послуг в областях реалізовуються різні пріоритетні напрями, а саме:

     1) поліпшення первинної медико-санітарної допомоги загалом;

     2) зниження рівня серцево-судинних захворювань та смертності;

     3) раннє виявлення та лікування раку;

    4) раціоналізація системи лікарень та урядування в ній.

2-й компонент «Зміцнення урядування МОЗ у галузі охорони здоров'я» (центральний компонент), спрямований на поліпшення управління системою охорони здоров'я та впроваджується на рівні МОЗ.

Мета компоненту полягає у зміцненні стратегічного управління системою здоров'я, забезпечення належної координації діяльності галузі на регіональних рівнях з боку МОЗ.

Компонент передбачає:

     1) розробку та впровадження нових методів фінансування закладів охорони здоров’я (із застосуванням ДСГ)

     2) розбудову системи громадського здоров’я

     3) інформаційно-комунікаційний супровід реформування системи охорони здоров’я та

     4) підтримку інформатизації галузі охорони здоров’я

     5) зміцнення організаційного потенціалу Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, охоплених Проектом

3-й компонент «Підтримка впровадження, моніторинг і оцінювання проекту» (центральний компонент),  охоплює заходи з надання підтримки впровадженню Проекту, у тому числі заходи з управління Проектом; координації центральних та регіонального компонентів і міжсекторальної координації; моніторингу, оцінки та звітності Проекту.

Детальніше...