63 країни у світі в 2017 році досі мають законодавство, яке в тій чи іншій мірі забороняє проводити аборти.
Дані Центру по репродуктивним правам, які цитує видання, свідчать, що в останні роки спостерігається лібералізація законів про аборти.
Так лише дві країни у світі – Західна Сахара та Сан-Томе і Принсіпі – повністю забороняють аборти. 59 країн дозволяють аборти, якщо життю матері загрожує небезпека, 57 – дозволяють за станом здоров'я вагітної, 12 – за соціально-економічними показниками.
62 країни світу легалізували аборт та жінці не потрібно озвучувати жодні підстави.
Цікаво, що більшість країн, які обмежують аборти це держави Африки і Південної Азії.
Деякі країни з розвинутою економікою мають специфічні обмежувальні закони. Наприклад, Японія вимагає дозволу чоловіка на аборт для жінки, яка перебуває у шлюбі.
"Обмежувальні закони про аборти піддають небезпеці життя та здоров'я жінок, змушуючи їх пройти небезпечні процедури таємно. Уряди повинні вжити законодавчих заходів, щоб скасувати закони, що забороняють аборт чи передбачають за нього кримінальну відповідальність", – зазначають у Центрі по репродуктивним правам.
Наприкінці березня 2017-го року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, який регламентує, що аборти можуть здійснюватися лише за медичними показаннями або в разі, якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування.