RSSВерсія для друку
Розбудова системи лабораторних досліджень включатиме сучасні підходи до планування та управління якістю
17.03.2017

Учасники дводенної конференції у Києві узгоджували стратегію подальшої розбудови системи менеджменту якості медичних лабораторій. Це стане передумовою їх подальшої акредитації та запорукою безпеки пацієнтів.

Галузь лабораторної діагностики у медицині є однією з найважливіших складових охорони здоров’я, що базується на фактах. Саме лабораторні дослідження дозволяють здійснювати об’єктивну оцінку стану здоров’я, діагностику захворювань, моніторинг ефективності лікування, подальший прогноз перебігу хвороби та якості життя.

«Спектр можливостей сучасних лабораторних технологій підвищує вплив результатів вимірювань на рішення лікаря щодо діагностики та лікування хворого. Саме тому МОЗ приділяє велике значення технічній компетентності лабораторій. Нині, коли уся галузь охорони здоров’я змінюється з урахуванням європейського та світового вектору розвитку, клінічна лабораторна діагностика також має зазнати змін», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Сучасні міжнародні вимоги до створення єдиного медичного простору потребують єдності вимірювань. Щоб використовувати результати лабораторних досліджень з мінімальним ризиком для безпеки пацієнтів та з максимальною достовірністю.

«Ситуація, коли лікар з однієї лікарні не довіряє дослідженням з іншої, неприпустима. Ми усі маємо працювати за одним стандартом», – наголосила Оксана Сивак.

Щоб забезпечити таку єдність, клінічні лабораторії мусять дотримуватися цілої низки особливих вимог та доказово забезпечувати стабільність, вірогідність і точність результатів випробувань.

Представник лабораторії стандартизації в клінічній хімії міланської лікарні Святого Рафаеля з Італії Феруччіо Черіотті зазначив, що гармонізація процесу проведення досліджень – це трирівневий процес: на міжнародному, національному та місцевому рівнях.

Національний рівень передбачає впровадження міжнародних та державних рекомендацій, одиниць вимірювання, референтних інтервалів, порогових значень для прийняття рішень та стандартних операційних процедур.

Щорічно понад 2,5 тисяч медичних лабораторій України виконують понад 650 мільйонів лабораторних випробувань.

Детальніше...