RSSВерсія для друку
Про порядок проведення атестації лікарів за реформою МОЗ! Частина друга. Пояснення
18.01.2019

Атестація на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням (підтвердженням) звання «лікар-спеціаліст»

Частина перша

1. Атестації на визначення знань та практичних навиків з присвоєннямзвання «лікар-спеціаліст» з конкретної лікарської спеціальності підлягають особи, які закінчують навчання в інтернатурі, а також особи, які у порядку, передбаченому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 грудня1992 року № 195 «Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальнихнавчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають правозайматися медичною і фармацевтичною діяльністю», допущені до лікарської діяльності та пройшли курси спеціалізації або стажування.

Атестація з присвоєнням (підтвердженням) звання «лікар-спеціаліст»певної лікарської спеціальності має передувати зайняттю особою лікарськоїпосади в закладах охорони здоров’я, що відповідає певній спеціальності, або здійсненню медичної практики за певною спеціальністю.

Особи, які не працювали більше трьох років за конкретною лікарськоюспеціальністю і бажають підтвердити звання лікаря-спеціаліста, та особи, якісвоєчасно не пройшли атестацію на кваліфікаційну категорію або яким відмовлено в атестації чи присвоєнні кваліфікаційної категорії, не можуть займатися лікарською діяльністю за цією спеціальністю без попереднього проходження стажування відповідно до вимог Положення про порядок направлення на стажування лікарів, які не працювали за спеціальністю більшетрьох років, і про порядок їх наступного допуску до лікарської діяльності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 1993 року № 48, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 01 квітня 1993 року за № 19. З моменту відновлення медичної практики за певною спеціальністю такі особи здійснюють безперервний професійний розвиток.

Робота в Польщі, Латвії та Естонії для українських медсестер та лікарів

<iframe scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0" title="«Робота в Польщі, Латвії та Естонії для українських медсестер та лікарів» — МедПросвита" height="338" width="600" data-secret="lVk5qOgv36" src="https://medprosvita.com.ua/robota-v-polshhi-latviyi-ta-estoniyi-dlya-ukrayinskih/embed/#?secret=lVk5qOgv36" security="restricted" sandbox="allow-scripts"></iframe>

Лікарі, в яких під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або за дитиною, яка потребує домашнього догляду (тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку), завершився термін дії сертифіката лікаря-спеціаліста, проходять атестацію на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням (підтвердженням) звання «лікар-спеціаліст» протягом року з дати виходу з такої відпустки.

2. Склад атестаційної комісії, яка проводить атестацію на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням (підтвердженням) звання «лікарспеціаліст», затверджується керівником закладу вищої медичної освіти, де проводиться підготовка або перепідготовка лікарів. Головами державних атестаційних комісій наказом Міністерства охорони здоров’я України призначаються висококваліфіковані досвідчені спеціалісти.

Джерело...