RSSВерсія для друку
Пояснення МОЗ: Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря медичні послуги, не підписуючи декларацію
26.03.2018

Як тільки у  закладах первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги пацієнт маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги підчас першого візиту.

Відповідно, поки паієнт не звернеться по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава.

З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Але варто пам’ятати, що якщо лікар потрапив у ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

Джерело