RSSВерсія для друку
Підробка ліків в Україні – досі не кримінальний злочин
01.09.2011

Обсяг фальсифікації ліків в Україні знизився, за офіційними даними, приблизно до рівня країн Євросоюзу. Однак представники громадськості стривожені, що так і не планується кримінальної відповідальності за підробку ліків.

Державна служба України з лікарських засобів (Держлікслужба) цього літа виявила та почала вилучення з аптечної мережі великої партії підробленого німецького препарату "Мезим". Раніше голова Держлікслужби Олексій Соловйов повідомляв, що найчастіше в державі підробляються ліки від застуди, знеболювальні та препарати від шлунково-кишкових захворювань.

Соловйов пояснює це тим, що саме їх "активно рекламують, і люди часто питають про них в аптеках". Хоча українці найбільше страждають на серцево-судинні захворювання, найбільш популярними ліками серед населення лишаються ферментативні препарати – так оцінив роль реклами голова Держлікслужби.


Соловйов стверджує, що розпочата торік активна боротьба з фальсифікаторами ліків дозволила знизити частку підробок на ринку ліків до одного відсотка. За його словами, в країнах ЄС їхня частка сягає від двох до п'яти відсотків. На відміну від Соловйова, експерт Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Олексій Дащенко навів неофіційні експертні дані, за якими обсяг контрафактних ліків в Україні сягає не менше трьох відсотків. Раніше Європарламент оприлюднив дослідження, в якому рівень підробок ліків в країнах, що розвиваються та державах з перехідною економікою оцінювався у 30 відсотків.

В Україні створена досить ефективна система виявлення та вилучення фальсифікованих лікарських засобів, вважає директор з досліджень фармацевтичної корпорації "Артеріум" Сергій Сур. Водночас він визнав, що після виявлення підробок інформація про це надходить до Держлікслужби упродовж 2-3 тижнів. А припис цього відомства надсилається до аптек іще за тиждень.

 

Детальніша інформація за адресою:

www.civicua.org/news/view.html