RSSВерсія для друку
Пацієнти отримали доступ до життєво необхідних ліків у місцях обмеження й позбавлення волі
03.12.2012

Міністерство охорони здоров’я, Міністерство внутрішніх справ, Державна служба з контролю за наркотиками, Державна пенітенціарна служба та Міністерство юстиції узгодили механізм взаємодії, який забезпечуватиме безперервність лікування замісною підтримувальною терапією (ЗПТ) затриманих або тих, хто перебуває під вартою.

Нагадаємо, в Україні понад 7 000 пацієнтів ЗПТ, і кожен 5-й мав досвід затримання. Переривання лікування в умовах тримання під вартою призводить до абстинентного синдрому в цих людей. Правозахисники кваліфікують це як жорстоке поводження, що принижує гідність людини, або тортури.

Крім того, нестерпний фізичний і психічний стан затриманого представники правоохоронних органів часто неправомірно використовують для тиску під час дізнання та слідства.

26 листопада 2012 набув чинності міжвідомчий наказ, який уможливлює ЗПТ для тих, хто затриманий або перебуває в установах попереднього утримання під вартою в структурах МВС (ІТТ) або ДптСУ (СІЗО).

Це стало результатом багаторічної адвокаційної та експертної роботи, яку ініціювала програма “Громадське здоров’я ” Міжнародного фонду “Відродження” у 2009 році. Потужну підтримку цій адвокаційній кампанії надавали міжнародні і національні організації (UNAIDS, UNODC, WHO, Фонд Клінтона, Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІДу, Всеукраїнська наркологічна асоціація, Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я, Всеукраїнська асоціація пацієнтів ЗПТ (ASTAU), батьківська організація “Надія та довіра”).

Детальнішу інформацію виз найдете за адресою:

http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=38509:2012-11-30-11-50-58&catid=21:news-health&Itemid=62