RSSВерсія для друку
МОЗ України затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ
18.06.2019

Вони розроблені за найновішими рекомендаціями ВООЗ. Тепер кожна ВІЛ-інфікована людина має право на пожиттєве безоплатне лікування незалежно від кількості вірусу у крові.

Сьогодні в Україні близько 244 тисяч ВІЛ-інфікованих. Водночас, лише половина людей, які живуть із ВІЛ, знають про свій статус. Але саме вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке суттєво подовжує життя. Пройти тест українці можуть у свого сімейного лікаря або в центрах тестування.

Важливо також пам’ятати, що найбільш поширений шлях зараження ВІЛ (65%) — статевий. І значна кількість нових випадків інфікування ВІЛ припадає на молодих людей віком від 15 до 30 років.

Завдяки запровадженню нового клінічного протоколу лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим.

 Наказ, що затверджує новий протокол та сам протокол можна переглянути за лінком.

 

Що саме передбачають нові настанови:

 

·         В якості основного алгоритму лікування використовуватиметься препарат із долутегравіром. Комбінований препарат із цією діючою речовиною виробляє 9 компаній, тому вартість однієї дози стала дешевшою в 6 разів.

Сьогодні для держави вона коштує 5 грн 40 копійок. Завдяки тому, що інноваційний комбінований препарат поєднує декілька діючих речовин, пацієнт може приймати лише одну таблетку на день.

·         Завдяки економічності та доступності цієї моделі лікування держава зможе лікувати значно більшу кількість пацієнтів.

·         Для діагностування ВІЛ тепер можна використовувати два швидкі тести різних виробників. Це дозволить Україні реалізувати Глобальну стратегію ЮНЕЙДС 90-90-90, виконання якої, є міжнародним зобов'язанням України.

Вона передбачає, що до 2020 року 90% ВІЛ-позитивних знали про свій діагноз, 90% з них — отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.

·         Новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції — прийому препаратів (PrEP — pre-exposure prophylaxis), щоби попередити зараження ВІЛ групам ризику.

 

Джерело:https://galinfo.com.ua/news/moz_ukrainy_zatverdylo_novyy_klinichnyy_protokol_likuvannya_ta_profilaktyky_vil_318887.html