14.03.2018

Рішенням МОЗ були скасовані останні талони амбулаторного пацієнта, талон на прийом до лікаря та талон для реєстрації заключних діагнозів.

В Міністерстві охорони здоров’я переконані, що ця норма морально застаріла і фактично нічого не давала в роботі медичних закладів. Переконані, що після того, як пацієнт передавав талон лікарю, той його просто складав в коробку та зберігав разом з пилом.

«З цією інформацією далі нічого не відбувалось. Талони складались в коробки і збирали пил. Все, що було потрібно лікарю, він фіксував в картці хворого. Існування талонів приводило до анекдотичних ситуацій. В деяких медичних закладах з’являлись “талони на талони”. Пацієнт мав відстояти чергу, щоб отримати маленький талончик (не по формі МОЗ) на отримання через декілька днів талончику (по формі МОЗ) на візит до лікаря ще за декілька днів», — йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ.

Окремо в МОЗ повідомили, що заповнення всіх цих талонів призводило до неефективних витрат часу, державних коштів та природних ресурсів.

«За роки незалежності на заповнення тільки цих трьох талонів лікарі, медсестри та працівники реєстратури витратили не менш ніж 500 000 000 (п’ятсот мільйонів) годин.  На папір для цих талонів використали близько 2 000 000 дерев, або 5 000 гектарів лісу», — йдеться в повідомленні.

Також це рішення мотивовано скорим запуском електронної системи охорони здоров’я eHealth та программою поступового скасування всієї застарілої паперової статистичної документації.

Джерело