RSSВерсія для друку
МОЗ - Доказовість визначає співпрацю українських трансфузіологів та клініцистів
26.12.2016

Ризиків, пов’язаних із переливанням крові, можна уникнути лише шляхом тісної співпраці установ служби крові та закладів охорони здоров'я. Національна політика та керівні принципи клінічного застосування компонентів донорської крові розроблюються у допомогу тим, хто вирішує чи потрібна пацієнту трансфузія. Нині - це лікуючі лікарі і, якщо є така можливість, за консультацією з лікарем трансфузіологом.

«Світ мінливий, життя, обставини, а також методи лікування постійно вдосконалюються. Глобальна інформатизація та доступ до міжнародних джерел інформації дозволяють оперативніше реагувати та впроваджувати визнані світові стандарти, засновані на доказах. За останні десятиліття відбувся переворот у розумінні задач трансфузіології. Переливання компонентів та препаратів крові здійснюються свідомо і обґрунтовано, оскільки існує низка ризиків пов’язаних з цим», - наголосила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Для ефективної клінічної практики із застосуванням компонентів та препаратів крові необхідно регулярно переглядати та оновлювати національну політики і керівні принципи. Контроль та оцінка за впровадженням цих норм належить до функцій Національного трансфузійного центру з питань клінічного використання компонентів крові та Лікарняного трансфузійного комітету на місцевому рівні.

Медичний персонал закладів охорони здоров'я та лікарняних банків крові, який задіяний у трансфузійному процесі має бути підготовлений на основі керівних принципів. Крім того необхідно забезпечити мережу простими альтернативами трансфузії компонентів крові, такими як аутогемотрансфузія, реінфузія.

Детальніше…