RSSВерсія для друку
МОЗ: «Чекаємо на старт роботи eHealth вже з 1 квітня»
13.02.2018

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк оголосив, що електронна система охорони здоров’я запрацює одночасно зі стартом підписної кампанії з лікарями.

Очікується, що до квітня всі медичні установи, які бажають отримувати в майбутньому державне фінансування закуплять необхідну для проведення медичної реформи комп’ютерну техніку. Таким чином, коли пацієнта у квітні прийдуть до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, можна буде не тільки заповнити декларацію у електронному вигляді, але й зареєструвати її в глобальній електронній системі eHealth.

«Якщо ми говоримо про сімейну медицину, то E-health в дії можна буде побачити на прийомі у свого лікаря вже в квітні цього року, тому що ми розпочинаємо кампанію по вибору свого лікаря у квітні. Людина може вибрати лікаря і дані про цю людину потрапляють до декларації, яка буде електронною», — сказав заступник міністра Ковтонюк.

Все це буде базою для того, щоб запустити нову систему фінансування на первинній ланці. З 1 липня, в разі вдалого старту підписної кампанії між лікарями та пацієнтами, лікарі більше не отримуватимуть зарплатню по ставці. Замість цього вони отримуватимуть фіксований дохід за обслуговування пацієнтів та надання їм медичних послуг.

На 2018 рік передбачено, що за одного пацієнта з 2000 максимальних, сімейний лікар, терапевт або педіатр в середньому отримуватимуть 370 гривень на рік. При цьому, за пацієнтів похилого віку та маленьких дітей лікар отримуватиме більшу суму. Частина цих коштів піде на створення умов для ведення медичної практики, частина на зарплатню лікаря та медсестри.

В МОЗ розрахували, що в середньому лікар з максимальною кількістю пацієнтів отримуватиме близько 15 000 гривень зарплатні, а медсестра 10 000 гривень.

Джерело

19.10.2018.

Сільська медицина: перші нові амбулаторії будуть введені в експлуатацію в жовтні—листопаді

Сільська медицина невдовзі поповниться першими діючими...
18.10.2018.

Як отримати нову ліцензію на медичну практику? Найтиповіші помилки

У процесі медичної реформи первинної...
18.10.2018.

Моніторингове дослідження якості медичної освіти: Уряд виділив кошти

Кабінет Міністрів України підтримав проект щодо...
10.10.2018.

Форум здоров’я-2018

2 листопада 2018 р. в Києві відбудеться...
05.10.2018.

Науково-практична INTERNET-конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Механізми та стратегії розвитку господарюючих суб’єктів в умовах інтеграційних процесів»

Кафедра економіки та маркетингу Національного...
05.10.2018.

Міжнародна науково-практична конференція «Медичні та фармацевтичні науки: історія, сучасний стан та перспективи досліджень»

Міжнародна науково-практична конференція «Медичні...