RSSВерсія для друку
Медична реформа: МОЗ звітує про результати роботи
08.02.2019

Як ми нещодавно повідомляли, 5 лютого 2019 р. Окружний адміністративний суд м. Києва частково задовольнив заяву народного депутата України Ігоря Мосійчука та заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.

6 лютого 2019 р. на сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України з’явилося повідомлення про те, як останнім часом змінилася система охорони здоров’я, яке ми і пропонуємо до уваги читачів.

Скільки Українців вибрали свого лікаря ?

МОЗ України повідомляє, що більше половини українців вибрали свого лікаря і 76% з них задоволені якістю послуг. Ще більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків і абсолютно всі — до ефективних вакцин за Національним календарем щеплень.

Медики отримали можливість заробляти більше грошей, а шанси хабарників різко пішли на спад. Водночас посилилися вимоги при вступі на медичні спеціальності.

76,6% жителів України задоволені своїм сімейним лікаремтерапевтом чи педіатром

Свідченням цього є результати дослідження Соціологічної групи «Рейтинг»,проведене у жовтні 2018 р. Наразі декларації з сімейними лікарями, терапевтами чи педіатрами підписали понад 25 млн жителів України — більше половини громадян. Це число значно більше, ніж очікували українські й закордонні експерти, і свідчить про потужний запит на зміни, який є в суспільстві.

У минулому році українські пацієнти і лікарі отримали чіткий список послуг первинної медичної допомоги, який для кожного пацієнта є безоплатним. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр діагностує захворювання, призначає лікування та виписує рецепти, за якими у тому числі можна отримати препарати за програмою «Доступні ліки», виписує лікарняні, видає довідки. Також лікарі первинки мають у своєму арсеналі 8 базових лабораторних та інструментальних досліджень.

Гарантований пакет послуг у 2019 р. не зміниться

Крім того, з другої половини 2019 р. працюватиме програма «Безкоштовна діагностика». За направленням вашого сімейного лікаря ви зможете проходити декілька видів рентгенів, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця, аналізи та інші діагностичні дослідження в будь-якому медзакладі за вашим вибором, який бере участь у програмі. Оплачуватиме послуги в програмі Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Суттєво підвищилися зарплати медиків у медзакладах, що долучилися до трансформації

Медичні заклади, що вже уклали договори з НСЗУ, почали отримувати оплати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Ефективні комунальні заклади первинної медичної отримали оплати від НСЗУ до двох разів більше, ніж це було за старої моделі фінансування. Лише у січні НСЗУ оплатила медичним закладам за договорами 1,35 млрд грн. за надані пацієнтам послуги первинної допомоги.

Джерело...

24.04.2019.

НСЗУ здійснила перші виплати аптечним закладам у рамках програми «Доступні ліки»

7,8 млн грн. отримали аптечні заклади, які уклали...
24.04.2019.

Уряд прийняв постанову, яка стосується закупівлі медичних імунобіологічних препаратів

24 квітня на засіданні Уряду прийнято постанову...
23.04.2019.

Комітет задовольнив звернення народних депутатів щодо законопроекту № 8591

Комітет Верховної Ради України з питань охорони...
07.04.2019.

Сучасна патоморфологічна діагностика в клінічній практиці лікаря

10-11 квітня 2019 р. у м. Вінниця на базі Вінницького...
01.04.2019.

Тренінг з медичного права в межах навчального он-лайн курсу програми Ради Європи HELP «Основні принципи захисту прав людини у біомедицині»

Тренінг з медичного права в межах навчального он-лайн...
12.02.2019.

28-ма конференція «Медицина, право та суспільство»

(28 – 29 березня 2019 р., Марібор,...