RSSВерсія для друку
Кожна десята смерть від хвороб серця спричинена курінням
01.06.2018

З 2010 року поширеність куріння в Україні зменшилась на 20%. Водночас, досі щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням. Куріння є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин. Саме тому цього року темою Світового дня без тютюну є боротьба з серцево-судинними захворюваннями.

В Україні щоденними курцями є 35,9% чоловіків та 7,0% жінок. Загалом щоденно курить 7,2 млн дорослих українців.

“Куріння – це не просто звичка, це залежність і ставитися до неї треба вкрай серйозно. Від куріння страждають не лише самі курці, а і всі, хто їх оточує, адже пасивне куріння так само небезпечне для тих, його вдихає, як і для курців. Із півмільйона щорічних смертей від серцево-судинних захворювань, 12% (понад 50 тисяч) – є прямим наслідком вживання тютюну. Але цим смертям можна запобігти та зберегти людям життя. Центр громадського здоров’я підтримує усі ініціативи, що сприяють здоровому способу життя та запобігають курінню”, - сказав Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Досвід України підтверджує, що законодавчі обмеження є дієвими механізмами боротьби з тютюном. Так, завдяки забороні реклами сигарет, забороні куріння в громадський місцях та місцях спільного користування, друку на пачках сигарет попереджень про небезпеку куріння та збільшенню вартості сигарет, поширеність куріння в Україні зменшилась на 20% з 2010 до 2017 року. Проте досі 23% дорослих українців та 13,5% підлітків 13-15 років вживають тютюнові вироби.

Джерело