RSSВерсія для друку
Євросуд відхиляє 90% скарг українців
20.07.2011

Україна посідає п'яте місце в світі за кількістю поданих до Європейського суду заяв. 80% усіх скарг українців стосуються невиконання рішень наших судів і тривалий розгляд справ, повідомляє газета «Сегодня».

Але, як зазначила урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська, суд відмовляє в розгляді майже 90% заяв через низьку якість оформлення.

Юрист Олександр Задорожний каже, для того щоб Європейський суд прийняв заяву до розгляду, потрібно дотримуватися кількох простих правил. "По-перше, до Євросуду можна звертатися тільки тоді, коли всередині країни були вичерпані всі засоби захисту. Тобто потрібно пройти всі судові інстанції, а не так: отримавши незадовільне рішення в першій інстанції, відразу писати заяву до Європи, - каже Задорожний. - По-друге, в заяві має йти мова про порушення прав людини, яку захищає конвенція. А не скаржитися на всіх і вся, як у нас часом буває. І остання вимога - після останнього рішення українського суду та подання заяви до Євросуду має пройти не більше ніж півроку".

Юрист радить запастися терпінням, адже розгляд заяви може затягнутися на довгі роки. Цьогоріч вони розбирають справи, які подали їм ще в 2003 році. Зараз у суді близько 11 тис скарг з України, а це 8% усіх справ, які подають 47 країн Європи. З 2007 року суд розглянув майже 800 заяв українців, але задоволено лише кілька десятків.

Нагадаємо, що кількість звернень українських громадян до Європейського суду постійно зростає. У 1998 році таких заяв було 214, у 1999 році - 431, а станом на 30 квітня 2011 заяв нараховувалося 10 тис 950.

За весь період, від надходження першої заяви до 31 грудня 2010 року, в Європейський суд надійшло 30 тис 738 заяв проти України.

В 2010 році зі 109 справ, розглянутих Європейським судом з прав людини за заявами громадян України, тільки в одній не було знайдено порушень.

www.newsru.ua/ukraine/19jul2011/eurosad_ua.html