RSSВерсія для друку
Електронний рецепт: як лікарю отримати ключ для накладання на нього підпису
12.03.2019

Як ми вже повідомляли, з 1 квітня 2019 р. програма «Доступні ліки» повністю переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ), і рецепти на лікарські засоби, вартість яких частково або повністю відшкодовується державою,можна буде отримати тільки за електронним рецептом.

Для того щоб виписати рецепт у електронній системі, лікар має накласти свій кваліфікований електронний підпис (КЕП). У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України надають роз’яснення, як отримати електронний підпис працівника закладу.

Кому і для чого потрібні електронні підписи

Отже, з 1 квітня 2019 р. програму «Доступні ліки» почне адмініструвати НСЗУ. З цього часу рецепти за програмою лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я — за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі. За електронним рецептом відпускатимуться препарати за програмою «Доступні ліки». Виписати їх може лікар первинної ланки — сімейний лікар, терапевт, педіатр — для пацієнта, який підписав із ним декларацію.

Одним з етапів виписування електронного рецепта лікарем є підписання його КЕП(який раніше мав назву ЕЦП — електронний цифровий підпис).

Існують два типи КЕП: КЕП фізичної особи та КЕП співробітника організації (юридичної особи)

Важливо: електронна система охорони здоров’я дозволяє лікарю підписати декларацію з пацієнтом, використовуючи його КЕП фізичної особи, однак для виписування електронного рецепта необхідний КЕП співробітника організації. Тому лікарям, які виписуватимуть електронні рецепти, рекомендуємо перевірити свій КЕП. І якщо необхідно, змінити на КЕП співробітника організації.

Як перевірити тип КЕП?

Перевірити тип КЕП можна на офіційному сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України. Для цього треба завантажити за посиланням будь-який документ, підписаний вашим КЕП, та перевірити після цього реквізити підпису.

Також перевірити, хто з працівників закладу має КЕП юридичної особи, можна на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби (АЦСК ІДД ДФС). Для цього введіть код ЄДРПОУ вашого закладу у відповідне поле.

Система покаже всі КЕП, які зареєстровані на працівників цього закладу. Якщо вашого серед них немає — вам треба отримати КЕП працівника закладу.

Де і як отримати КЕП?

Ключі КЕП можна безкоштовно отримати від АЦСК ІДД ДФС. Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі (наприклад, банк може безкоштовно видавати КЕП своїм клієнтам).

Повний список акредитованих центрів сертифікації ключів є в Електронному реєстрі суб’єктів сфери КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.

Детальніше...

20.03.2019.

Де зробити щеплення: МОЗ України зняло обмеження і змінило вимоги

За інформацією Міністерства охорони здоров’я (МОЗ)...
19.03.2019.

Лікаря-анестезіолога засуджено до 2 років позбавлення волі

Вироком одного з районних судів Чернігівської області...
18.03.2019.

Медична реформа: як НСЗУ працює з даними лікарів і пацієнтів

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) регулярно...
12.02.2019.

28-ма конференція «Медицина, право та суспільство»

(28 – 29 березня 2019 р., Марібор,...
12.02.2019.

Конференція "Великі дані у фармацевтичному секторі між захистом та прозорістю: можливості та правові виклики"

(27 лютого 2019 р., Базель, Німеччина) Дані в секторі...
12.02.2019.

Європейська програма освіти в галузі прав людини для юристів (HELP) та біоетика

Семінар, на якому буде представлено тренінгову...