RSSВерсія для друку
До кінця року до телемедичної мережі буде підключено більше десяти медичних закладів
20.09.2011


"Об'єднуючи можливості держави і приватних структур, ми прискорюємо наближення якісної високоспеціалізованої медичної допомоги до пацієнтів з віддалених населених пунктів України", - про це сказав міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо подальшої розбудови національної телемедичної мережі. Меморандум передбачає об'єднання існуючих ініціатив в сфері телемедицини з боку Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, компанії "МТС Україна", Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" та енергетичної компанії ДТЕК.

Олександр Аніщенко зазначив, що перші реальні кроки на шляху активного впровадження телемедицини в практичну охорону здоров'я були зроблені ще у 2009 році, коли під егідою ООН був підписаний Меморандум між МОЗ України та компанією МТС. В рамках цієї угоди було розпочато серйозну роботу з розробки проекту в пілотних регіонах - Києві, Донецьку і Ужгороді. Міністерство, зі свого боку, підготувало та видало наказ про розвиток телемедицини, яким визначило основні вимоги до впровадження телемедицини в медичних закладах. - додав міністр.

"Дякуючи нашим партнерам до початку поточного року до створюваної національної телемедичної мережі вже були підключені шість закладів в Києві, Львові, Донецьку, Ужгороді та Сімферополі", - зазначив міністр. Він повідомив, що вже отримані позитивні результати роботи телемедичної мережі дозволили долучити до проекту нових партнерів, а саме - Благодійний фонд "Розвиток України" і компанію "ДТЕК". Кожен з них активно включився в роботу і на сьогоднішній день вже напрацьовані плани щодо підключення до національної телемедичної мережі вже до кінця поточного більше десяти медичних закладів, в тому числі і в трьох інститутах НАМН України та МОЗ.

Впровадження телемедицини є фактично першим реальним кроком на шляху створення інфраструктури медичних установ, що використовують телекомунікаційні технології для надання своєчасної та якісної медичної допомоги для жителів усіх регіонів України. З іншого боку, це створення реальних можливостей для спілкування медиків з будь-якого регіону між собою прямо з робочого місця з метою консультування пацієнтів, передачі діагностичних даних, проведення консиліумів лікарів.

Детальніша інформація за адресою:

www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20110920_2.html