RSSВерсія для друку
Бюджет медицини на 2018 рік передбачає реформу лише на первинці
05.12.2017

Міністерство охорони здоров’я неодноразово повідомляло, що реалізація реформи на першому етапі буде на первинці, адже там її легше впроваджувати.

Саме тому, перші, хто зможе вдихнути повні легені повітря і забути про зрівнялівку (коли санітарка отримує зарплатню на рівні або навіть більше ніж кваліфікований лікар) будуть саме лікарі первинної ланки – терапевти, педіатри та сімейні лікарі.

План реформи МОЗ передбачає, що за першу половину 2018 року буде створена Національна служба здоров’я України (далі НСЗУ ред.), яка фактично стане розпорядником всіх бюджетних коштів медичної галузі. За цей же час державні медичні заклади будуть перепрофільовані в некомерційні комунальні підприємства. Це необхідно для того, щобзаключити договори з НСЗУ та долучитись до нової системи фінансування.

Лікарі первинки в той же час, будуть набирати пацієнтів та заключати з ними декларації. Всі декларації вони заноситимуть до електронної системи охорони здоров’я eHealth, яка має запрацювати в штатному режимі на початку наступного року.

Вже з середини 2018 року, за планом реформи, лікарі первинки отримуватимуть зарплатню лише за пацієнтів. Набрали лише 100 пацієнтів за цей час? Поділіть 370 грн річних на пацієнта на 12 та отримаєте помісячну суму за нього. Отже за 100 пацієнтів приблизно 3 100 грн в місяць, чистого фінансування. Втім, в МОЗ впевнені, з цією роботою лікарі впораються і наберуть вчасно необхідну кількість для гідного фінансування.

А що зі спеціалістами?

Повідомляємо, що план реформи передбачає зміну фінансування на вторинній та третинній ланках лише з 2020 року, коли буде повністю прораховано безкоштовний та платний пакет медичних послуг. В той же час, вже за прийнятим у Верховній Раді законопроектом №6327 від МОЗ, мінімальна зарплатня лікаря спеціаліста становитиме 250% від середньої по Україні станом на липень місяць минулого року.

Наприклад, якби все це вже вступило в силу, спеціалісти мали б зарплатню 18 000 грн мінімум.

В той же час, Уряд повідомляє, що на цей момент запустити це неможливо, тому й реформу почали саме з первинки. Спеціалістам доведеться трохи почекати, а точніше 2 роки до реформи на вторинці.

Джерело

11.12.2017.

Більше м'яса та менше вуглеводів: для українців змінено норми харчування

Вперше за 18 років переглянуто добові потреби для...
11.12.2017.

МОЗ стимулюватиме перекваліфікацію лікарів-спеціалістів у сімейних лікарів

Навіть сьогодні розрахунки Міністерства кількості...
11.12.2017.

Система трупної трансплантації може запрацювати в Україні вже з 1 січня 2018 року

На сьогодні, згідно заяві заступника міністра...
08.12.2017.

Тренінг для працівників органів прокуратури з медичного права

7-8 грудня 2017 р. відбувається тренінг для...
29.11.2017.

Наукові обміни від Ukrainian Medical Students' Association

Щоб скористатися пропозицією ви маєте бути учасниками...
29.11.2017.

Стипендія Раймонда Девіса

Стипендія була створена на честі Раймонда Девіса,...