Пакет нормативно-правових документів, у тому числі зміни до законодавства, для запровадження нової моделі фінансування первинної ланки перебуває на фінальній стадії ухвалення. Крім того, міністерство розробило проекти розпоряджень щодо формування округів у 12 областях. Проекти ще 2 областей проходять узгодження зацікавлених сторін.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на засіданні Комітету ВР з питань охорони здоров’я, де протягом кількох годин відповідав на запитання народних депутатів.
Нагадаємо, торік Уряд затвердив низку нормативно-правових актів із реформування системи охорони здоров’я, що дало можливість розпочати запровадження змін у медичній галузі.
Ухвалена Урядом Концепція реформи фінансування започатковує поступовий (до 2020 року) перехід на нову модель фінансування галузі (національного солідарного медичного страхування), що охоплюватиме усе населення і є ключовим документом, який дає старт медичній реформі.
Практична реформа охорони здоров’я розпочинається у 2017-му з первинної ланки системи охорони здоров’я. Об’єднані територіальні громади, які вже мають суттєвий фінансовий ресурс, отримали можливість гнучкого вибору форми організації надання первинної медичної допомоги населенню та можуть самостійно формувати мережу первинної допомоги, що надаватиме якісні послуги.
Серед змін у 2017 році варто відзначити посилення автономізації закладів охорони здоров’я шляхом самостійного формування штатного розпису та фінансового планування, що переводить медичні заклади на «глобальний бюджет». Відтепер керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати гнучкіші та якісніші управлінські рішення.
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170224_a.html