RSSВерсія для друку
Про деякі вимоги законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності з медичної практики

Міністерство охорони здоров'я України, з метою виконання суб'єктами господарювання законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності з медичної практики повідомляє наступне.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії. У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.

На підставі документів, поданих ліцензіатом до органу ліцензування, орган ліцензування може прийняти рішення про анулювання ліцензії у строки, передбачені цим Законом.

Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є неможливість ліцензіата згідно з поданими документами забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для виду господарської діяльності, на який видана ліцензія.

Відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" у ліцензійних умовах встановлюється вимога до суб'єкта господарювання щодо необхідності подання повідомлення органу ліцензування про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, у визначений цим Законом строк.

Відповідно до пункту 4.4 Ліцензійних умов ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії. У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.

У разі якщо ліцензіат розширює перелік лікарських (провізорських) спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою для провадження господарської діяльності з медичної практики або площу приміщень, йому необхідно надати до МОЗ України такі документи відповідно до проведених змін:

  • засвідчену в установленому порядку копію висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, видану за місцем провадження діяльності, про відповідність наявних приміщень вимогам санітарних норм і правил щодо здійснення медичної практики;
  • відомості за підписом суб'єкта господарювання про: стан матеріально – технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності; наявність нормативно-правових документів, у тому числі нормативних документів з питань стандартизації, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності; наявність персоналу із зазначенням його освітньо-кваліфікаційного рівня та стажу роботи за спеціальністю, необхідного для провадження відповідного виду господарської діяльності, які оформлюються за формою, наведеною у додатку 3 до Ліцензійних умов.

Статтею 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" зокрема визначено, що органу ліцензування забороняється вимагати від суб'єктів господарювання інші документи, не вказані у цьому Законі, крім документів, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, якщо відбулись зміни у документах, які додавались до заяви про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, не пов'язані з розширенням спеціальностей медичних (фармацевтичних) працівників суб'єкт господарювання у десятиденний строк має подати до МОЗ України лише ті документи, які додавались до заяви про видачу ліцензії, оскільки вимагання інших документів заборонено законодавством.

Водночас зауважимо, що роз'яснення Міністерства охорони здоров'я України не є нормативно-правовими актами, вони мають роз'яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють нових правових норм.

Джерело.